• Utworzono:
 • Odsłony: 2911

Mistrzostwa Polski Juniorów - Teresin 2016 - wygrana Wiktora i Kamila

Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym - plakat informacyjny.W dniach od 01 do 02 kwietnia 2016 roku w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Teresinie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym. Start siedmiu zawodników LKS Mazowsze Teresin zaowocował zdobyciem sześciu medali. Złote medale i tytuły mistrzów Polski zdobyli Kamil Rybicki i Wiktor Szmulaj, a brązowe medale stały się własnością Dominka LubelskiegoKamila Banaszka, Michała Szymańskiego i Karola Turczyńskiego.

Wyniki zawodników LKS Mazowsze Teresin:

 • Dominik Lubelski - III miejsce w kat. wagowej do 50 kg
 • Wiktor Szmulaj - I miejsce w kat. wagowej do 60 kg
 • Kamil Banaszek - III miejsce w kat. wagowej do 66 kg
 • Konrad Króliczak - VII miejsce w kat. wagowej do 66 kg
 • Kamil Rybicki - I miejsce w kat. wagowej do 74 kg
 • Michał Szymański - III miejsce w kat. wagowej do 84 kg
 • Karol Turczyński - III miejsce w kat. wagowej do 120 kg

Kolejne Mistrzostwa Polski w zapasach, organizowane przez nasz klub, stały się sukcesem nie tylko organizacyjny, ale i sportowym. W bardzo dobrze przygotowanych obiektach Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Teresinie zawodnicy z Teresina zdobyli sześć miejsc medalowych, w tym dwa tytuły mistrzowskie. Dzięki wyśmienitej postawie indywidualnej naszych zawodników, wspieranej mocnym dopingiem kibiców na czele z Wójtem Gminy Teresin panem Markiem Olechowskim, klub nasz po raz szósty z rzędu został sklasyfikowany na pierwszym miejscu w klasyfikacji klubowej, a województwo mazowieckie, wygrało w klasyfikacji wojewódzkiej.

Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym - zawodnicy i trenerzy LKS Mazowsze Teresin.
Zawodnicy i trenerzy LKS Mazowsze Teresin.

Dominik LubelskiMichał Szymański Karol Turczyński na matach Teresina zdobyli swoje kolejne medale Mistrzostw Polski w swych bogatych karierach sportowych, tym razem koloru brązowego.
Kamil Banaszek pierwszy rok startuje w grupie wiekowej juniorów i zdobyty przez niego brązowy medal, należy uznać za jego bardzo dobry występ. W tej samej wadze co Kamil Banaszek, startował również Konrad Króliczak, który mimo nie zdobycia medalu, pokazał swą postawą, iż należy do czołówki krajowej w swej kategorii wagowej.
Kamil Rybicki zdobył swój trzeci kolejny tytuł Mistrza Polski Juniorów, wszystkie swoje walki wygrał na skutek przewagi technicznej i nie stracił ani jednego punktu technicznego.
Wiktor Szmulaj w Teresinie wywalczył swój pierwszy tytuł Mistrza Polski Juniorów, podobnie jak Kamil wygrał wszystkie swoje walki przed upływem regulaminowego czasu i nie stracił ani jednego punktu technicznego.
Postawa Kamila i Wiktora została doceniona przez obserwatorów zawodów, wspólnie z Kamilem Kościółkiem (ZKS Stal Rzeszów), zostali wybrani najlepszymi zawodnikami mistrzostw, a nagrody finansowe wręczył im Prezes LKS Mazowsze Teresin - Pan Ryszard Niedźwiedzki.
Serdeczne gratulacje dla naszych zawodników i ich trenerów Ryszarda Niedźwiedzkiego, Ryszarda Śliwińskiego, Jacka Szymańskiego, Roberta Rybickiego, Sławomira Rogozińskiego oraz trenera prowadzącego kadetów, juniorów i seniorów - Artura Albinowskiego.

 
Relacja video z zawodów.

Podziękowania dla wszystkich sponsorów i osób dzięki którym udało się zorganizować mistrzowskie zmagania w Teresinie, szczególne podziękowania  dla firm GREINER PACKAGING BAKOMA - sponsorów sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - głównego współorganizatora zawodów.

 

 • Odsłon: 1101
 • Odsłon: 1107
 • Odsłon: 1106
 • Odsłon: 1107
 • Odsłon: 1088
 • Odsłon: 1092
 • Odsłon: 1234
 • Odsłon: 1109
 • Odsłon: 1095
 • Odsłon: 1094
 • Odsłon: 1099
 • Odsłon: 1101
 • Odsłon: 1188
 • Odsłon: 1097
 • Odsłon: 1159
 • Odsłon: 1096
 • Odsłon: 1094
 • Odsłon: 1245
 • Odsłon: 1105
 • Odsłon: 1108
 • Odsłon: 1265
 • Odsłon: 1235
 • Odsłon: 1241
 • Odsłon: 1177
 • Odsłon: 1099

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.