• Utworzono:
 • Odsłony: 1965

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Kadetów 2015 - wygrana Mazowsza

LKS Dąb BrzeżnicaW dniach od 29 do 31 maja 2015 roku w Brzeźnicy odbyły się  Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Kadetów w zapasach w stylu wolnym. W turnieju udział wzięło siedmiu juniorów i sześciu kadetów z naszego klubu, a start ich zaowocował zdobyciem siedmiu medali. Po złote medale i tytuły Międzynarodowych Mistrzów Polski sięgnęli Kamil BanaszekWiktor SzmulajKamil RybickiMichał Szymański Karol Turczyński. Brązowe medale wywalczyli Adrian Wagner i Dominik Lubelski.

MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI KADETÓW

 • Adrian Wagner - III miejsce w kat. wagowej do 46 kg
 • Kamil Banaszek - I miejsce w kat. wagowej do 54 kg
 • Mateusz Selerski - XIII miejsce w kategorii wagowej do 63 kg
 • Kacper Kościan - XI miejsce w kategorii wagowej do 69 kg
 • Hubert Antolak - XI miejsce w kategorii wagowej do 76 kg
 • Jakub Antolak - X miejsce w kategorii wagowej do 85 kg

MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW

 • Dominik Lubelski - III miejsce w kat. wagowej do 50 kg
 • Wiktor Szmulaj I miejsce w kategorii wagowej do 60 kg
 • Konrad Króliczak - V miejsce w kategorii wagowej do 66 kg
 • Sebastian Link - IX miejsce w kat. wagowej do 66 kg
 • Kamil Rybicki - I miejsce w kat. wagowej do 74 kg
 • Michał Szymański - I miejsce w kategorii wagowej do 84 kg
 • Karol Turczyński - I miejsce w kat. wagowej do 120 kg

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Kadetów - Brzeźnica 2015 - Dominik Lubelski na trzecim stopniu podiumMiędzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Kadetów - Brzeźnica 2015 - Wiktor Szmulaj na najwyższym stopniu podium
Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Kadetów - Brzeźnica 2015 - Kamil Rybicki na najwyższym stopniu podiumMiędzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Kadetów - Brzeźnica 2015 - Michał Szymański na najwyższym stopniu podium
Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Kadetów - Brzeźnica 2015 - Karol Turczyński na najwyższym stopniu podiumMiędzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Kadetów - Brzeźnica 2015 - Trener Artur Albinowski na najwyższym stopniu podiumMiędzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Kadetów - Brzeźnica 2015 - Adrian Wagner na trzecim stopniu podiumMiędzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Kadetów - Brzeźnica 2015 - Kamil Banaszek na najwyższym stopniu podium
Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Kadetów - Brzeźnica 2015 - Zawodnicy i trenerzy LKS Mazowsze TeresinMiędzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Kadetów - Brzeźnica 2015 - Medaliści z LKS Mazowsze Teresin

Na matach Brzeźnicy zawodnicy LKS Mazowsze Teresin odnieśli kolejny historyczny sukces, po raz pierwszy w historii sekcji zapaśniczej naszego klubu wywalczyli cztery złote medale w kategorii wiekowej juniorów - na osiem kategorii wagowych, tym samym zabierając do Teresin połowę możliwych do zdobycia tytułów Międzynarodowych Mistrzostw Polski Juniorów. Dzięki tak znakomitej postawie złotych medalistów i dobrej postawie pozostałych zawodników, LKS Mazowsze Teresin zdecydowanie wygrało w klasyfikacji drużynowej juniorów, wyprzedzając ekipy z Litwy i Rosji.
Wiktor Szmulaj zdobył swój pierwszy tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski Juniorów, zdecydowanie wygrywając rywalizację w kategorii wagowej do 60 kilogramów, osiągając tym samym swój największy sukces sportowy w barwach LKS Mazowsze Teresin.
Podobnie Michał Szymański  w Brzeźnicy wywalczył swój pierwszy tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski Juniorów, pewnie wygrywając rywalizację w kategorii wagowej do 84 kilogramów, osiągając tym samym swój największy sukces w dotychczasowej karierze sportowej.
Kamil Rybicki zdobył swój trzeci kolejny tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski, dwa w grupie wiekowej juniorów i jeden w grupie wiekowej kadetów.
Natomiast Karol Turczyński zdobył już swój czwarty kolejny tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski, jeden w grupie wiekowej juniorów i trzy w grupie wiekowej kadetów. Sukces Karola cieszy tym bardziej, iż był to pierwszy start tego zawodnika po półrocznej przerwie w startach tego zawodnika, spowodowanej kontuzją kolana.
Kamil Banaszek wywalczył swój pierwszy tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski Kadetów, wygrywając rywalizację w kategorii wagowej do 54 kilogramów, osiągając tym samym na brzeźnickich matach, swój największy sukces w dotychczasowej karierze sportowej.

Adrian Wagner i Dominik Lubelski dołożyli do swej bogatej kolekcji zdobyczy, kolejne medale z mistrzowskiej imprezy.

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodników i ich trenerów Ryszarda Niedźwiedzkiego, Ryszarda Śliwińskiego, Krzysztofa Walencika, Sławomira Rogozińskiego, Jacka Szymańskiego, Roberta Rybickiego oraz trenera prowadzącego kadetów, juniorów i seniorów - Artura Albinowskiego.

Podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING i BAKOMA - sponsorów sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.