• Utworzono:
 • Odsłony: 2348

Mistrzostwa Polski Seniorów 2015 - srebro Pawła i brąz Kamila

mps zgierz 2015 100W dniach od 24 do 26 kwietnia 2015 roku w Zgierzu odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w zapasach. Klub nasz na tych zawodach w rywalizacji w zapasach w stylu wolnym reprezentowało dziesięciu zawodników oraz dwie zawodniczki w rywalizacji w zapasach kobiet. Start naszych reprezentantów zakończył się wywalczeniem srebrnego medalu przez Pawła Albinowskiego oraz brązowego medalu wywalczonego przez Kamila Rybickiego.

LXVIII MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW W ZAPASACH W STYLU WOLNYM

 • Konrad Króliczak - V miejsce w kat. wagowej do 65 kg
 • Paweł Albinowski - II miejsce w kat. wagowej do 70 kg
 • Sebastian Link - XI miejsce w kat. wagowej do 70 kg
 • Kamil Rybicki - III miejsce w kategorii wagowej do 74 kg
 • Michał Szymański - VII miejsce w kategorii wagowej do 86 kg
 • Piotr Michta - VIII miejsce w kat. wagowej do 86 kg
 • Robert Michta - XIII miejsce w kategorii wagowej do 86 kg
 • Dawid Mechecki - VII miejsce w kat. wagowej do 97 kg
 • Mariusz Zdanowski - IX miejsce w kat. wagowej do 97 kg
 • Kamil Pałyska - XII miejsce w kat. wagowej do 97 kg

XXIII MISTRZOSTWA POLSKI SENIOREK W ZAPASACH KOBIET

 • Anna Albinowska - VII miejsce w kat. wagowej do 53 kg
 • Marta Mechocka - VII miejsce w kat. wagowej do 60 kg

Mistrzostwa Polski Seniorów - Zgierz 2015 :: Paweł Albinowski na drugim stopniu podium
Mistrzostwa Polski Seniorów - Zgierz 2015 :: Paweł Albinowski na drugim stopniu podium
Mistrzostwa Polski Seniorów - Zgierz 2015 :: Kamil Rybicki na trzecim stopniu podium
Mistrzostwa Polski Seniorów - Zgierz 2015 :: Kamil Rybicki na trzecim stopniu podium

Dużym sukcesem zakończył się tegoroczny start najstarszej grupy wiekowej sekcji zapaśniczej LKS Mazowsze Teresin w rozegranych na matach Zgierza mistrzowskich zmaganiach seniorów.
Kamil Rybicki zdobył swój pierwszy medal z zawodów rangi Mistrzostw Polski Seniorów, uległ on jedynie na punkty Krystianowi Brzozowskiemu, niezwykle doświadczonemu i utytułowanemu zawodnikowi, który w Zgierzu zdobył swój szesnasty kolejny tytuł Mistrza Polski Seniorów. Kamil swą postawą pokazał, iż niedługo może stać się jego godnym następcą, czego mu szczerze życzymy.
Jego starszy kolega klubowy Paweł Albinowski w bardzo silnie obsadzonej kategorii do 70 kilogramów, uległ jedynie w walce finałowej Magomedmuradowi Gadzhievowi, bardzo utytułowanemu zawodnikowi pochodzenia rosyjskiego, który niedawno uzyskał polskie obywatelstwo. Mimo tej przegranej walki, Paweł pokazał się z bardzo dobrej strony, pozostałe swoje pojedynki wygrał w skutek przewagi technicznej, w obaj brązowi medaliści w wadze do 70 kilogramów byli z jego połówki eliminacyjnej.
Udanie zaprezentowali się również nasi pozostali zawodnicy i zawodniczki, którzy w większości przypadków, minimalnie przegrywali swoje pojedynki z bardzo utytułowanymi rywalami i wszystkim bardzo niewiele zabrakło do wywalczenia medalowych lokat.
Dzięki tak dobrej postawie wszystkich zawodników, drużyna LKS Mazowsze Teresin została sklasyfikowana na czwartym miejscu w klasyfikacji klubowej, spośród 28 sklasyfikowanych polskich klubów zapaśniczych, a do trzeciej lokaty zabrakło zaledwie dwóch punktów. 

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodników i ich trenerów Ryszarda Niedźwiedzkiego, Ryszarda Śliwińskiego, Sławomira Rogozińskiego, Jacka Szymańskiego, Roberta Rybickiego oraz trenera prowadzącego kadetów, juniorów i seniorów - Artura Albinowskiego.

Podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING i BAKOMA - sponsorów sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.

Mistrzostwa Polski Seniorów - Zgierz 2015 :: Paweł Albinowski i Kamil Rybicki tuż po dekoracji
Mistrzostwa Polski Seniorów - Zgierz 2015 :: Paweł Albinowski i Kamil Rybicki tuż po dekoracji

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.