• Utworzono:
  • Odsłony: 2045

Mistrzostwa Polski Juniorów 2015 - wygrana Kamila i Mazowsza

Mistrzostwa Polski Juniorów - Rzeszów 2015W dniach 6-7 marca 2015 roku w Rzeszowie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym. Start pięciu zawodników LKS Mazowsze Teresin zaowocował zdobyciem trzech medali i zajęciem pierwszego miejsca w klasyfikacji klubowej. Złoty medal i tytuł mistrza Polski zdobył Kamil Rybicki, tytuł wicemistrzowski wywalczył Michał Szymański, a brązowy medal stał się własnością Konrada Króliczaka.

Wyniki zawodników LKS Mazowsze Teresin:

  • Dominik Lubelski - VII miejsce w kat. wagowej do 50 kg
  • Konrad Króliczak - III miejsce w kat. wagowej do 66 kg
  • Sebastian Link - IX miejsce w kat. wagowej do 66 kg
  • Kamil Rybicki - I miejsce w kat. wagowej do 74 kg
  • Michał Szymański - II miejsce w kat. wagowej do 84 kg

Po niezwykle udanym starcie w Pucharze Polski Seniorów, zawodnicy sekcji zapaśniczej LKS Mazowsze Teresin, jeszcze bardziej udanie zaprezentowali się podczas Mistrzostw Polski Juniorów.

Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym - Rzeszów 2015
Kamil Rybicki na najwyższym stopniu podium

Kamil Rybicki zdobył drugi z rzędu tytuł Mistrza Polski Juniorów (Kamil w ubiegłym roku wygrał w kategorii wagowej do 66 kilogramów), udowodnił tym samym, że nie ma tym roku na niego mocnych, trzeci tegoroczny start, trzeci start w karierze w kategorii wagowej do 74 kilogramów i trzecia wygrana. Oby ta forma utrzymywała się do końca roku i przyniosła medale z Mistrzostw Europy i Świata Juniorów. Bardzo udana tegoroczna postawa Kamila została doceniona przez trenerów reprezentacji i mimo, że jest jeszcze juniorem, został powołany do reprezentowania naszego kraju na Mistrzostwa Europy Młodzieżowców, które w dniach 24-29 marca odbędą się w Wałbrzychu.

Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym - Rzeszów 2015
Michał Szymański na drugim stopniu podium

Michał Szymański przed rokiem wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów, w tym roku srebrny i wszystko wskazuje, że ten niezwykle utalentowany zawodnik w przyszłym roku, podobnie jak to zrobił w grupie wiekowej kadetów, stanie na najwyższym stopniu podium.

Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym - Rzeszów 2015
Konrad Króliczak na trzecim stopniu podium

Konrad Króliczak ubiegłoroczny Mistrz Polski Kadetów, biorąc udział w swych pierwszy mistrzowskich zmaganiach juniorów, wywalczył brązowy medal w bardzo silnie obsadzonej kategorii wagowej do 66 kilogramów, co należy uznać za bardzo dobry i niespodziewany wynik naszego zawodnika.

Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym - Rzeszów 2015
Dominik Lubelski, Sebastian Link, Michał Szymański, Kamil Rybicki i Konrad Króliczak

Udanie na matach Rzeszowa zaprezentowali się też nasi pozostali dwaj zawodnicy Sebastian Link i Dominik Lubelski, którym bardzo niewiele zabrakło do wywalczenia miejsc medalowych. Dzięki ich dobrej postawie i zdobyczach medalowych Kamila, Michała i Konrada, LKS Mazowsze Teresin w stawce 43 polskich klubów zapaśniczych wygrało w klasyfikacji klubowej Mistrzostw Polski Juniorów, sukces to tym większy, iż sztuka ta zawodnikom Mazowsza, udała się już piąty raz z rzędu.

Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym - Rzeszów 2015
Trener Artur Albinowski na najwyższym stopniu podium

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodników i ich trenerów Ryszarda Niedźwiedzkiego, Ryszarda Śliwińskiego, Krzysztofa Walencika, Jacka Szymańskiego, Roberta Rybickiego, Sławomira Rogozińskiego oraz trenera prowadzącego kadetów, juniorów i seniorów - Artura Albinowskiego.

Podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING i BAKOMA - sponsorów sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.