• Utworzono:
  • Odsłony: 2375

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski 2014 - brązowy medal Ani, Mariusza i Dawida

KS Victoria OsielskoW dniach od 24 do 25 października 2014 roku w Osielsku odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w zapasach w stylu wolnym. Klub nasz na tych zawodach w rywalizacji w zapasach w stylu wolnym reprezentowało pięciu zawodników oraz jedna zawodniczka w rywalizacji w zapasach kobiet. Start naszych reprezentantów zakończył się wywalczeniem trzech brązowych medali zdobytych przez Annę Albinowską, Mariusza Zdanowskiego i Dawida Mecheckiego.

MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA POLSKI W ZAPASACH W STYLU WOLNYM

  • Piotr Michta - V miejsce w kat. wagowej do 74 kg
  • Rafał Paliński - V miejsce w kat. wagowej do 74 kg
  • Mariusz Zdanowski - III miejsce w kat. wagowej do 97 kg
  • Dawid Mechecki - III miejsce w kat. wagowej do 125 kg
  • Kamil Pałyska - V miejsce w kat. wagowej do 125 kg

MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA POLSKI W ZAPASACH KOBIET

  • Anna Albinowska - III miejsce w kat. wagowej do 55 kg

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w zapasach w stylu wolnym - Osielsko 2014 - Dawid, Ania i Mariusz
Dawid Mechecki, Anna Albinowska i Mariusz Zdanowski tuż po dekoracji.

Bardzo udanym akcentem zakończyli tegoroczne starty młodzieżowcy sekcji zapasów naszego klubu. W najważniejszym w roku dla tej grupy wiekowej starcie, na sześć startujących osób z naszego klubu trzy wywalczyły pozycje medalowe, a pozostałe trzy osoby zajęły piąte lokaty - czyli te najmniej lubiane przez sportowców, tuż koło podium (w zapasach są dwa brązowe medale, a przegrywający walki o nie, klasyfikowani są na piątych miejscach). Dzięki tak dobrej postawie całej ekipy Mazowsza, wolniacy z Teresina zostali sklasyfikowani w klasyfikacji klubowej na 4 miejscu, mając tyle samo punktów co trzeci klub WKS Grunwald Poznań, w klasyfikacji wygrał ZTA Zgierz przed AKS Białogard.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w zapasach w stylu wolnym - Osielsko 2014 - Mariusz Zdanowski na trzecim stopniu podium
Mariusz Zdanowski na trzecim stopniu podium kategorii wagowej do 97 kilogramów.

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodników, zawodniczek i ich trenerów Ryszarda Niedźwiedzkiego, Ryszarda Śliwińskiego, Krzysztofa Walencika, Sławomira Rogozińskiego, Jacka Szymańskiego, Roberta Rybickiego oraz trenera prowadzącego kadetów, juniorów i seniorów - Artura Albinowskiego.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w zapasach w stylu wolnym - Osielsko 2014 - Dawid Mechecki na trzecim stopniu podium
Dawid Mechecki na trzecim stopniu podium kategorii wagowej do 125 kilogramów.

Podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING i BAKOMA - sponsorów sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.