• Utworzono:
  • Odsłony: 2966

VII Ogólnopolskie Igrzyska LZS - zwycięstwo Justyny Barciak

W dniach 27-29.08.2003 roku w Zielonej Górze przeprowadzono VII Ogólnopolskie Igrzyska Ludowych Zespołów Sportowych. W ramach tych zawodów w konkurencji zapasów w stylu wolnym kobiet reprezentowały województwo mazowieckie dwie zawodniczki naszego Klubu - Justyna BarciakAgnieszka Koźbiał.

Justyna Barciak w kategorii wagowej do 59 kilogramów nie pozostawiła cienia wątpliwości co do sprawy, kto był najlepszą zawodniczką w jej wadze. Jedynie walka półfinałowa i finałowa sprawiły naszej zawodniczce kłopoty. W półfinale Justyna spotkała się z Kropielnicką Katarzyną z klubu Szczyt Boguszów, z którą w czerwcu przegrała na plecy, dając się dwukrotnie rzucić na rzut przez biodro - koronny chwyt jej przeciwniczki. I tym razem Kasia chciała rzucić naszej zawodniczce biodro - nawet z parteru Strach przed biodrem jest wielki!!!, jednak Justyna nie dała się rzucić, sama wykonując kilkarotnie swój koronny rzut - wywrotkę, z których ostatni zakończył się położeniem przeciwniczki na łopatki. W walce finałowej Justyna spotkała się z o pięć lat starszą Kołodziej Joanną z klubu Heros Witków i mimo przegrywania do przerwy 1 : 2, w drugiej rundzie nadrobiła straty punktowe, a akcje w parterze zakończyła położeniem przeciwniczki na łopatki, odnosząc tym samym wygraną przed czasem.
Zwycięstwa nie przychodzą łatwo - ale zawsze cieszą.

Mniej udany start zanotowała druga nasza zawodniczka Agnieszka Koźbiał w wadze do 63 kilogramów, przegrywając z Król Magdaleną z klubu Szczyt BoguszówKudłaty Renatą z klubu Derby Kobylanka. Jednak obie z wyżej wymienionych zawodniczek nie były poza zasięgiem Agnieszki i gdyby ta wykazała się większym doświadczeniem w rozgrywaniu taktycznym walk, to mogła obie roztrzygnąć na swoją korzyść. No cóż, tym razem przeciwniczki były jeszcze lepsze, ale jeżeli Agnieszka będzie nadal trenować z takim zaangażowaniem jak w wakacje - to już nie długo będzie odnosić coraz więcej zwycięstw.
Nie zawsze się wygrywa, lecz po walce trzeba być z siebie zadowolonym.

Serdeczne grtulacje dla Justyny, która wreszcie - pierwszy raz w tym roku, nikomu się nie dała pokonać.


Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.