• Utworzono:
  • Odsłony: 3316

Mistrzostwa Polski Juniorów 2014 - wygrana Kamila i Roberta

Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym - plakat informacyjny.W dniach od 19 do 20 września 2014 roku w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Teresinie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym. Start sześciu zawodników LKS Mazowsze Teresin zaowocował zdobyciem pięciu medali. Złote medale i tytuły mistrzów Polski zdobyli Kamil Rybicki i Robert Michta, a brązowe medale stały się własnością Dominka Lubelskiego, Michała Szymańskiego i Mateusza Rywackiego.

Wyniki zawodników LKS Mazowsze Teresin:

  • Dominik Lubelski - III miejsce w kat. wagowej do 50 kg
  • Sebastian Link - X miejsce w kat. wagowej do 60 kg
  • Kamil Rybicki - I miejsce w kat. wagowej do 66 kg
  • Robert Michta - I miejsce w kat. wagowej do 74 kg
  • Michał Szymański - III miejsce w kat. wagowej do 84 kg
  • Mateusz Rywacki - III miejsce w kat. wagowej do 120 kg

Kolejne zawody organizowane przez nasz klub, stały się sukcesem nie tylko organizacyjny, ale i sportowym. W bardzo dobrze przygotowanych obiektach Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Teresinie zawodnicy z Teresina zdobyli pięć miejsc medalowych, w tym dwa tytuły mistrzowskie. Dzięki wyśmienitej postawie indywidualnej naszych zawodników, wspieranej mocnym dopingiem kibiców na czele z Wójtem Gminy Teresin panem Markiem Olechowskim Starostą Powiatu Sochaczewskiego panem Tadeuszem Korysiem, klub nasz po raz czwarty z rzędu został sklasyfikowany na pierwszym miejscu w klasyfikacji klubowej, a województwo mazowieckie po raz pierwszy do wielu lat, wygrało w klasyfikacji wojewódzkiej.
Dominik Lubelski pierwszy rok startuje w grupie wiekowej juniorów i zdobyty przez niego brązowy medal, należy uznać za jego bardzo dobry występ.
Sebastian Link podobnie jak Dominik dopiero rozpoczął swe starty w grupie juniorów i mimo nie zdobycia przez niego medalu, jego start można uznać za bardzo obiecujący na przyszłość, ten nie zwykle pracowity i sumienny zawodnik przegrał minimalnie swoje pojedynki.
Kamil Rybicki zdobywając swój pierwszy tytuł Mistrza Polski Juniorów (Kamil jest pierwszy rok w grupie wiekowej juniorów) udowodnił wszystkim, że nie ma tym roku na niego mocnych, wygrał w tym roku wszystkie turnieje w kraju i zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorów. Jego postawa została uhonorowana nagrodami otrzymanymi od Zarządu LKS Mazowsze Teresin na czele z prezesem Ryszardem Niedźwiedzkim, od Starostwa Powiatowego w Sochaczewie reprezentowanego przez pana Starostę Tadeusza Korysia i od Urzędu Gminy Teresin reprezentowanego przez pana Wójta Marka Olechowskiego.
Robert Michta do swej bogatej kolekcji medali dołożył wreszcie upragniony złoty medal. Dobrej postawy Roberta można się było spodziewać, ale to co pokazał na matach Teresin przerosło chyba oczekiwania wszystkich. Robert wygrał wszystkie swoje walki przed czasem, wskutek uzyskiwanych przewag technicznych. Walczył niezwykle widowiskowo i efektownie, wykonując bardzo dużo wysoko punktowanych akcji technicznych, był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem Mistrzostw i te nie tylko w swojej wadze, ale we wszystkich kategoriach wagowych.
Michał Szymański również po raz pierwszy brał udział w juniorskich Mistrzostwach Polski i wywalczenie przez niego brązowego medalu, należy uznać za duży sukces tego zawodnika.
Mateusz Rywacki nasz multimedalista na rodzinnej ziemi powiększył swój medalowy dorobek, tym razem o brązowy medal, co cieszy tym bardziej, że Mateusz zmienił w tym roku kategorię wagową, w ubiegłym roku startował w wadze do 96 kilogramów, a w tym wystartował w wadze do 120 kilogramów.
Serdeczne gratulacje dla naszych zawodników i ich trenerów Ryszarda Niedźwiedzkiego, Ryszarda Śliwińskiego, Krzysztofa Walencika, Jacka Szymańskiego, Roberta Rybickiego, Sławomira Rogozińskiego oraz trenera prowadzącego kadetów, juniorów i seniorów - Artura Albinowskiego.

Podziękowania dla wszystkich sponsorów i osób dzięki którym udało się zorganizować mistrzowskie zmagania w Teresinie, szczególne podziękowania  dla firm GREINER PACKAGING BAKOMA - sponsorów sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - głównego współorganizatora zawodów.

Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym - Kamil Rybicki z nagrodą.Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym - Kamil Rybicki na najwyższym stopniu podium
Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym - Robert Michta na najwyższym stopniu podiumMistrzostwa Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym - Michał Szymański na trzecim stopniu podium
Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym - Mateusz Rywacki na trzecim stopniu podiumMistrzostwa Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym - Artur Albinowski na najwyższym stopniu podium
Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym - Ryszard Niedźwiedzki na najwyższym stopniu podiumMistrzostwa Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym - dużyna LKS Mazowsze Teresin

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.