• Utworzono:
  • Odsłony: 2064

Mistrzostwa Europy Kadetów - Samokov 2014

W dniach 5 - 11 maja 2014 roku w miejscowości Samokov w Bułgarii odbyły się Mistrzostwa Europy Kadetów w zapasach. W reprezentacji Polski na te zawody w kategorii wagowej do 100 kilogramów w stylu wolnym znalazł się nasz najlepszy kadet - Karol Turczyński, który zajął 5 miejsce w swojej kategorii wagowej.

Mistrzostwa Europy Kadetów - Samokov 2014 :: Karol TurczyńskiKarol Turczyński zajmując piąte miejsce na Mistrzostwach Europy Kadetów, osiągnął największy sukces w swej dotychczasowej karierze sportowej, choć do pełni szczęścia i wywalczenia pozycji medalowej, zabrakło bardzo niewiele.
W pierwszej walce Karol pokonał 8:4 zawodnika z Niemiec, w ćwierćfinale wygrał 4:0 z reprezentantem Ukrainy. W walce półfinałowej, po bardzo zaciętej i wyrównanej walce, uległ 8:12 reprezentantowi Azerbejdżanu, późniejszemu zdobywcy tytułu Mistrza Europy. Niestety również w pojedynku o brązowy medal, nasz zawodnik musiał uznać wyższość zawodnika z Turcji. Mimo prowadzenia na nie całą minutę do końca walki, chwila nieuwagi kosztowała Karola utratę 6 punktów i brązowy medal, walka ostatecznie skończyła się 14:8 dla reprezentanta Turcji.

Pozostaje życzyć Karolowi by z wyciągnął wnioski z tego startu i by w przyszłych latach zdobywał dla Polski i naszego klubu wiele medali, a stać na to, tego bardzo utalentowanego zawodnika.

Podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING i BAKOMA - sponsorów sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.

Mistrzostwa Europy Kadetów - Samokov 2014 :: Karol Turczyński w walce o brązowy medal
Karol Turczyński  w walce o brązowy medal z reprezentantem Turcji.

 

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.