• Utworzono:
 • Odsłony: 2933

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Kadetów 2014 - wygrana Kamila i Karola

W dniach od 4 do 6 kwietnia 2014 roku w Brzeźnicy odbył się  Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Kadetów w zapasach w stylu wolnym. W turnieju udział wzięło siedmiu juniorów i jedenastu kadetów z naszego klubu, a ich start zaowocował zdobyciem siedmiu medali. Po złote medale i tytuły Międzynarodowych Mistrzów Polski sięgnęli Karol Turczyński i Kamil Rybicki. Srebrny medal padł łupem Mateusza Rywackiego, a brązowe medale wywalczyli Kamil Banaszek, Konrad Króliczak, Michał Szymański i Kamil Pałyska.

MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI KADETÓW

 • Adrian Wagner - V miejsce w kat. wagowej do 42 kg
 • Marcin Kluczek - VII miejsce w kat. wagowej do 46 kg
 • Kamil Banaszek - III miejsce w kat. wagowej do 54 kg
 • Daniel Maciejewski - XIV miejsce w kategorii wagowej do 58 kg
 • Konrad Króliczak - III miejsce w kategorii wagowej do 63 kg
 • Patryk Sieczka - XV miejsce w kategorii wagowej do 63 kg
 • Kacper Kościan - V miejsce w kategorii wagowej do 69 kg
 • Kamil Rutkowski - VIII miejsce w kategorii wagowej do 69 kg
 • Karol Turczyński - I miejsce w kategorii wagowej do 100 kg
 • Bartosz Staniaszek - X miejsce w kategorii wagowej do 100 kg
 • Łukasz Mróz - XI miejsce w kategorii wagowej do 100 kg

MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW

 • Dominik Lubelski - V miejsce w kat. wagowej do 50 kg
 • Sebastian Link- VII miejsce w kat. wagowej do 60 kg
 • Kamil Rybicki - I miejsce w kat. wagowej do 66 kg
 • Robert Michta - V miejsce w kategorii wagowej do 74 kg
 • Michał Szymański - III miejsce w kategorii wagowej do 84 kg
 • Kamil Pałyska - III miejsce w kat. wagowej do 96 kg
 • Mateusz Rywacki - II miejsce w kat. wagowej do 120 kg

Międzynardowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Kadetów - Brzeźnica 2014 - Kamil Banaszek na trzecim stopniu podiumMiędzynardowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Kadetów - Brzeźnica 2014 - Konrad Króliczak na trzecim stopniu podium
Międzynardowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Kadetów - Brzeźnica 2014 - Karol Turczyński na najwyższym stopniu podiumMiędzynardowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Kadetów - Brzeźnica 2014 - Kamil Rybicki na najwyższym stopniu podium
Międzynardowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Kadetów - Brzeźnica 2014 - Michał Szymański na trzecim stopniu podiumMiędzynardowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Kadetów - Brzeźnica 2014 - Kamil Pałyska na trzecim stopniu podium
Międzynardowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Kadetów - Brzeźnica 2014 - Mateusz Rywacki na drugim stopniu podiumMiędzynardowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Kadetów - Brzeźnica 2014 - zawodnicy i trenerzy LKS Mazowsze Teresin

Na matach Brzeźnicy Karol Turczyński wywalczył już swój trzeci koleiny tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski Kadetów i jest pierwszym w historii naszego klubu zawodnikiem, któremu taka sztuka sie udała. Karol wygrał swoje wszystkie walki przed czasem i zapewnił sobie udział w Mistrzostwach Europy Kadetów w zapasach w stylu wolnym.
Kamil Rybicki w swym pierwszym roku startów w kategorii wiekowej juniorów, zdobył swój pierwszy tytuł mistrzowski w tej grupie wiekowej i zapewnił sobie tym samym, prawo reprezentowania naszego kraju na Mistrzostwach Europy i Świata Juniorów w zapasach w stylu wolnym.
Kamil Banaszek i Konrad Króliczak wywalczyli po raz pierwszy w swej karierze sportowej, medale z zawodów rangi Międzynarodowych Mistrzostw Polski Kadetów.
Również Michał Szymański wywalczył po raz pierwszy w swej karierze sportowej, medal z zawodów rangi Międzynarodowych Mistrzostw Polski Juniorów.
Kamil Pałyska i Mateusz Rywacki dołożyli do swej bogatej kolekcji zdobyczy, kolejne medale z mistrzowskiej imprezy.

W punktacji klubowej w kategorii wiekowej kadetów, zawodnicy LKS Mazowsze Teresin zostali sklasyfikowani na drugim miejscu, ulegając jedynie bardzo licznej reprezentacji Słowacji, zaś w kategorii wiekowej juniorów, juniorzy z Teresina zdecydowanie wygrali.

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodników i ich trenerów Ryszarda Niedźwiedzkiego, Ryszarda Śliwińskiego, Krzysztofa Walencika, Sławomira Rogozińskiego, Jacka Szymańskiego, Roberta Rybickiego oraz trenera prowadzącego kadetów, juniorów i seniorów - Artura Albinowskiego.

Podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING i BAKOMA - sponsorów sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.