• Utworzono:
 • Odsłony: 6442

Puchar Polski Kadetów 2011 - wygrana Mateusza

W dniach od 11 do 13 marca 2011 roku w Krasnymstawie odbył się Puchar Polski Kadetów w zapasach w stylu wolnym. Na matach Krasnegostawu wystartowało 10 naszych zawodników, a start ich zaowocował zdobyciem 3 medali - jednego złotego, dwóch brązowych. Złoty medal wywalczył Mateusz Rywacki w kategorii wagowej do 76 kilogramów, brązowe medale wywalczyli Łukasz Bloch  w wadze do 50 kilogramów i Kamil Pałyska w wadze do 100 kilogramów.

  PUCHAR POLSKI KADETÓW

 • Sebastian Link - IX miejsce w kat. wagowej do 42 kg
 • Dominik Lubelski - XVII miejsce w kat. wagowej do 42 kg
 • Makowiecki Kamil - V miejsce w kat. wagowej do 46 kg
 • Łukasz Bloch  - III miejsce w kat. wagowej do 50 kg
 • Patryk Pająk - IX miejsce w kat. wagowej do 50 kg
 • Kamil Rybicki - XI miejsce w kat. wagowej do 54 kg
 • Karol Plackowski - XXIII miejsce w kat. wagowej do 54 kg
 • Michał Szymański - VII miejsce w kat. wagowej do 58 kg
 • Mateusz Rywacki - I miejsce w kat. wagowej do 76 kg
 • Kamil Pałyska - III miejsce w kat. wagowej do 100 kg
Zawodnicy Mazowsza Teresin: Puchar Polski Kadetów - Krasnystaw 2011Zawodnicy Mazowsza Teresin: Puchar Polski Kadetów - Krasnystaw 2011

W Pucharze Polski Kadetów, który był zarazem pierwszą eliminacją do zawodów finałowych Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - Podlaskie 2011, udział wzięło 239 zawodników z 56 polskich klubów zapaśniczych. I w tak licznym gronie zdecydowanie dobrze zaprezentowali się młodzi zapaśnicy z Teresina. Zdobyli trzy medale i wywalczyli  5 lokat zapewniających udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. W klasyfikacji drużynowej Mazowsze Teresin zostało sklasyfikowane na czwartym miejscu.
Indywidualnie najlepiej zaprezentował się Mateusz Rywacki, który wygrał kategorię wagową do 76 kilogramów i stał się poważnym kandydatem do reprezentacji na tegoroczne Mistrzostwa Europy Kadetów, które odbędą się na początku sierpnia w Warszawie.
Dobrze zaprezentował się Kamil Pałyska i Łukasz Bloch, którzy tylko po jednym razie, schodzili z maty pokonani i wywalczyli brązowe medale w swoich kategoriach wagowych.
Również pozostali nasi zawodnicy dobrze walczyli na tych zawodach, Kamil Makowiecki i Michał Szymański zajęli miejsca premiowane awansem do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Pozostałym naszym zawodnikom zabrakło jeszcze trochę umiejętności i musieli w kilku walkach uznać wyższość sowich rywali.

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodników i ich trenerów Ryszarda Niedźwiedzkiego, Ryszarda Śliwińskiego, Krzysztofa Walencika oraz trenera prowadzącego kadetów, juniorów i seniorów - Artura Albinowskiego.

Podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING, POLSKIE MŁYNY JOEL AC/DC - sponsorów sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.

 • Odsłon: 1160
 • Odsłon: 1143
 • Odsłon: 1160

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.