• Utworzono:
 • Odsłony: 2366

IX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży ŚWIĘTOKRZYSKIE 2003

W dniach 25.04 - 01.05.2003 roku w Nowinach koło Kielc odbyły się finały IX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży ŚWIĘTOKRZYSKIE 2003 w Zapasach w stylu wolnym kobiet i mężczyzn.

W zawodach tych walczyła czwórka zawodników naszego Klubu:

 • Karolina Banaszek - X miejsce w wadze do 52 kg
 • Małgorzata Kołota - VII miejsce w wadze do 70 kg
 • Adam Sitarski - XIII miejsce w wadze do 46 kg
 • Michał Szymczyk - XVII miejsce w wadze do 100 kg
 • Pomimo nie zdobycia przez naszych zawodników żadnego medalu, ich start należy uznać za udany. Olimpiada Młodzieży to najważniejsze zawody dla kategorii wiekowej kadetów - rangi indywidualnych Mistrzostw Polski. Startuje w niej 240 najlepszych zawodników i 160 najlepszych zawodniczek z całej Polski, którzy wygrali eliminacje do tych zawodów. Nasi zawodnicy pierwszy raz startowali w zawodach tej rangi i zabrakło im jeszcze trochę doświadczenia, by niektóre walki zakończyć na swoją korzyść. Cała czwórka za rok, nadal będzie startować w kategorii wiekowej kadetów i zdobyte w tym roku doświadczenia zaowocują medalami.

  Dane kontaktowe

  Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
  96-515 Teresin,
  Aleja XX-lecia 32
  46 86 13 732
  604 226 839
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.