• Utworzono:
  • Odsłony: 4407

Mistrzostwa Polski Juniorów 2010 - wygrana Pawła i Adriana

W dniach od 29 do 30 maja 2010 roku w Brzeźnicy odbyły się  Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym. Klub nasz na tych zawodach reprezentowało sześciu zawodników, a start ich zaowocował wywalczeniem dwóch tytułów Mistrzów Polski przez  Pawła Albinowskiego w wadze do 66 kilogramów i Adriana Czernickiego w wadze do 120 kilogramów.

    MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW

  • Mateusz Wójcik - VII miejsce w kat. wagowej do 60 kg
  • Paweł Albinowski - I miejsce w kat. wagowej do 66 kg
  • Hubert Wysocki - XX miejsce w kat. wagowej do 74 kg
  • Mariusz Zdanowski - V miejsce w kat. wagowej do 84 kg
  • Patryk Skoczylas - XII miejsce w kat. wagowej do 96 kg
  • Adrian Czarnecki - I miejsce w kat. wagowej do 120 kg

Paweł Albinowski do swej bogatej kolekcji medali dołożył kolejny już w medal z zawodów rangi Mistrzostw Polski, zdobywając tym razem tytuł Mistrza Polski Juniorów.

Mistrzostwa Polski Juniorów 2010
Paweł Albinowski na najwyższym stopniu podium.

Adrian Czernicki po wygranych Międzynarodowych Mistrzostwach Polski, zdobył tytuł Mistrza Polski Juniorów na 2010 rok. Adrian wygrał zdecydowanie i przed czasem wszystkie swoje walki.

Mistrzostwa Polski Juniorów 2010
Adrian Czernicki na najwyższym stopniu podium.

Obaj nasi zawodnicy nie pozostawili w tym roku żadnych wątpliwości, kto jest najlepszymi juniorami w w ich kategoriach wagowych, wygrywając Mistrzostwa Polski w obsadzie krajowej, jak i międzynarodowej.

Dobrze również zaprezentował się Mariusz Zdanowski, który w pierwszym roku startu w grupie wiekowej juniorów wywalczył bardzo wysokie piąte miejsce.

Dobrze walczyli też nasi pozostali zawodnicy, ale niestety musieli uznać wyższość swoich przeciwników.

W klasyfikacji klubowej zawodnicy Mazowsza zostali sklasyfikowani na bardzo wysokim czwartym miejscu na 41 startujących klubów zapaśniczych z Polski.

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodników i ich trenerów Ryszarda Niedźwiedzkiego, Ryszarda Śliwińskiego, Krzysztofa Walencika i Artura Albinowskiego.

Podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING - sponsora sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu do hali GOSiR w Teresinie