• Utworzono:
 • Odsłony: 4440

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2010 - wygrana Rafała

W dniach od 6 do 8 maja 2010 roku w hali sportowo widowiskowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy Alei XX-lecia 1 w Teresinie, odbyła się XVI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych - MAZOWSZE 2010 w zapasach w stylu wolnym. W zawodach tych wzięło udział 13 zawodników z naszego klubu. Spośród nich najlepiej zaprezentował się Rafał Paliński, który wygrał rywalizację w kategorii wagowej do 63 kilogramów.

Rafa Paliński po wygranym w tym roku Pucharze Polski Kadetów, potwierdził iż aktualnie jest zdecydowanie najlepszym zawodnikiem w Polsce w kategorii wagowej do 63 kilogramów. Wygrana w rodzinnej miejscowości, to największy sukces tego młodego zawodnika w jego dotychczasowej karierze sportowej i pierwszy tytuł Mistrz Polski. Jego bardzo dobra postawa została doceniona przez trenerów wszystkich klubów - Rafał został wybrany najlepszym zawodnikiem całego turnieju.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2010
Rafał Paliński na najwyższym stopniu podium.

Oprócz Rafała zawodnicy Mazowsza wywalczyli jeszcze dwa brązowe medale - Dawid Wasilewski w kategorii wagowej do 85 kg i Kamil Pałyska w kategorii do 100 kilogramów. Również dla nich to największe osiągnięcia w dotychczasowych startach w zawodach zapaśniczych.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2010
Podium kategorii wagowej do 85 kilogramów.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2010
Podium kategorii wagowej do 100 kilogramów.

Piąte lokaty w swoich kategoriach wagowych wywalczyli Kamil Makowiecki (42 kg), Rafał Mechocki (58 kg), Patryk Szymański (76 kg) i Dawid Mechecki (100 kg), zawodnikom tym zabrakło bardzo niewiele by wywalczyć medale. Również nasi pozostali zawodnicy we własnej hali spisali sie bardzo dobrze, wszyscy weszli do strefy miejsc punktowanych.

Dzięki bardzo dobrej postawie naszych zawodników, klub nasz wygrał w klasyfikacji drużynowej, wyprzedzając zaledwie jednym punktem Zapaśniczy Klub Sportowy Slavia Ruda Śląska, a wszyscy nasi medaliści walczyli w walkach finałowych właśnie z zawodnikami Slavii, choć jedna przegrana pozbawiła by nas pierwszego miejsca. Jest to największe osiągnięcie w 45-letniej historii sekcji zapaśniczej LKS Mazowsze Teresin. Cieszy tym bardziej, iż stało się właśnie w Teresinie - Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w danych województwach rozgrywane są co kilkanaście lat i mieć akurat w danym momencie tak dobrą grupę zawodników, to naprawdę wielka sztuka jakiej dokonali działacze, trenerzy i zawodnicy LKS Mazowsze Teresin. Ich sukces nie mógłby być osiągnięty, gdyby nie pomoc przede wszystkim niesiona przez Urząd Gminy w Teresinie na czela z wójtem Panem Markiem Olechowskim, Gminnemu Ośrodkowi Sportu i Rekracji w Teresinie i jego dyrektorowi Krzysztofowi Walencikowi, lokalnych szkół, sponsorów na czele z firmą GREINER PACKAGING i wszystkich ludzi wspierających działalność naszego klubu. Za niesioną pomoc serdecznie im wszystkim dziękujemy.

gólnopolska Olimpiada Młodzieży 2010
Trener Artur Albinowski na najwyższym stopniu podium.

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodników i ich trenerów Ryszarda Niedźwiedzkiego, Ryszarda Śliwińskiego, Krzysztofa Radkowskiego, Jacka Szymańskiego, Krzysztofa Walencika i Artura Albinowskiego oraz życzenia by zawsze przynosili nam tyle radości ze swej postawy.

  XVI OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY

 • Kamil Makowiecki - 5 miejsce w kategorii wagowej do 42 kg
 • Patryk Pająk - 12 miejsce w kat. wagowej do 42 kg
 • Karol Plackowski - 9 miejsce w kat. wagowej do 46 kg
 • Krystian Komosa - 16 miejsce w kat. wagowej do 46 kg
 • Rafał Mechocki - 5 miejsce w kat. wagowej do 58 kg
 • Rafał Paliński - 1 miejsce w kat. wagowej do 63 kg
 • Dawid Rywacki - 7 miejsce w kat. wagowej do 69 kg
 • Mateusz Rywacki - 9 miejsce w kat. wagowej do 69 kg
 • Patryk Szymański - 5 miejsce w kat. wagowej do 76 kg
 • Dawid Wasilewski - 3 miejsce w kat. wagowej do 85 kg
 • Dominik Sobczak - 10 miejsce w kat. wagowej do 85 kg
 • Kamil Pałyska - 3 miejsce w kat. wagowej do 100 kg
 • Dawid Mechecki - 5 miejsce w kat. wagowej do 100 kg

Komunikat końcowy z zawodów.

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.