• Utworzono:
 • Odsłony: 3969

Puchar Polski Kadetów 2010 - wygrana Rafała i Mazowsza

W dniach od 12 do 14 marca 2010 roku we Włodawie odbył się Puchar Polski Kadetów w zapasach w stylu wolnym. Na matach Włodawy wystartowało 13 naszych zawodników, a start ich zaowocował zdobyciem 6 medali - jednego złotego, dwóch srebrnych i trzech brązowych.

  PUCHAR POLSKI KADETÓW

 • Patryk Pająk - V miejsce w kat. wagowej do 42 kg
 • Makowiecki Kamil - VIII miejsce w kat. wagowej do 42 kg
 • Rafał Mechocki - II miejsce w kat. wagowej do 58 kg
 • Sebastian Radzikowski - XX miejsce w kat. wagowej do 58 kg
 • Rafał Paliński - I miejsce w kat. wagowej do 63 kg
 • Kacper Bloch - XIII miejsce w kat. wagowej do 63 kg
 • Dawid Rywacki - VII miejsce w kat. wagowej do 69 kg
 • Mateusz Rywacki - XVI miejsce w kat. wagowej do 69 kg
 • Patryk Szymański - III miejsce w kat. wagowej do 76 kg
 • Dawid Wasilewski - III miejsce w kat. wagowej do 85 kg
 • Dominik Sobczak - V miejsce w kat. wagowej do 85 kg
 • Kamil Pałyska - II miejsce w kat. wagowej do 100 kg
 • Dawid Mechecki - III miejsce w kat. wagowej do 100 kg
Ekipa Mazowsza Teresin: Puchar Polski Kadetów - Włodawa 2010

Wyniki osiągnięte przez zawodników Mazowsza na tych zawodach to największy sukces w historii teresińskich zapasów. W Pucharze Polski Kadetów, który był zarazem pierwszą eliminacją do zawodów finałowych Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - Mazowsze 2010, udział wzięło 251 zawodników z 59 polskich klubów zapaśniczych. I w tak licznym gronie zdecydowanie najlepiej zaprezentowali się młodzi zapaśnicy z Teresina i to pod każdym względem. Zdobyli aż sześć medali, wywalczyli aż 10 lokat zapewniających udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, co cieszy tym bardziej, że zawody finałowe będą w tym roku odbywały się na początku maja w Teresinie. W klasyfikacji drużynowej zdecydowanie wygrał nasz klub, a dzięki jego znakomitej postawie również w klasyfikacji województw, wygrało województwo mazowieckie.
Indywidualnie najlepiej zaprezentował się Rafał Paliński, który wygrał zdecydowanie najliczniej obsadzoną (47 zawodników) kategorię wagową do 63 kilogramów.
Pozostali nasi medaliści ulegli po bardzo wyrównanych pojedynkach, tylko zwycięzcom swoich kategorii wagowych. Srebrne medale zdobyli Rafał Mechocki w wadze do 58 kilogramów i Kamil Pałyska w wadze do 100 kg, a brązowe medale stały się własnością Patryka Szymańskiego w wadze do 76 kg, Dawida Wasilewskiego w wadze do 85 kg i Dawida Mecheckiego w wadze do 100 kg.
Dobrej postawy wyżej wymienionych można było się spodziewać, natomiast dużą niespodziankę sprawili: Patryk Pająk (5 miejsce w wadze do 42 kg), Kamil Makowiecki (7 w 42 kg), Dawid Rywacki (7 w 69 kg) i Dominik Sobczak (5 w 85 kg), którzy widząc jak dobrze sprawują się ich starsi i bardziej utytułowani koledzy, sami zaczęli odnosić wiele bardzo wartościowych zwycięstw, dzięki czemu zapewnili już sobie udział w tegorocznych finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach w stylu wolnym, które zostaną rozegrane w dniach 7-8 maja w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Teresinie. A o awans do tej imprezy będą musieli walczyć w eliminacjach regionalnych pozostali nasi trzej zawodnicy - Sebastian Radzikowski, Kacper Bloch i Dawid Rywacki oraz zawodnicy Mazowsza, którzy nie startowali w Pucharze Polski Kadetów.

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodników i ich trenerów Ryszarda Niedźwiedzkiego, Ryszarda Śliwińskiego, Krzysztofa Walencika oraz trenera prowadzącego kadetów, juniorów i seniorów - Artura Albinowskiego.

Podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING - sponsora sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.

Puchar Polski Kadetów - Włodawa 2010 Puchar Polski Kadetów - Włodawa 2010 Puchar Polski Kadetów - Włodawa 2010 Puchar Polski Kadetów - Włodawa 2010 Puchar Polski Kadetów - Włodawa 2010 Puchar Polski Kadetów - Włodawa 2010 Puchar Polski Kadetów - Włodawa 2010 Puchar Polski Kadetów - Włodawa 2010

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.