• Utworzono:
  • Odsłony: 1620

II Puchar Polski Seniorów 2010 - medale Pawła i Szymona

W dniach od 5 do 6 marca 2010 roku w Białogardzie odbył się II Puchar Polski Seniorów w zapasach w stylu wolnym - Memoriał Marcina Jureckiego. Klub nasz na tych zawodach reprezentowało trzech juniorów Paweł Albinowski, Mariusz Zdanowski i Adrian Czernicki oraz jeden senior - Szymon Piątkowski. A start ich zaowocował zdobyciem srebrnych medali, wywalczonych przez Pawła i Szymona.

    II PUCHAR POLSKI SENIORÓW

  • Paweł Albinowski- II miejsce w kat. wagowej do 66 kg
  • Szymon Piątkowski - II miejsce w kat. wagowej do 84 kg
  • Mariusz Zdanowski - XVI miejsce w kat. wagowej do 84 kg
  • Adrian Czernicki - IX miejsce w kat. wagowej do 120 kg

Wywalczenie dwóch medali na zawodach rangi Pucharu Polski Seniorów to ogromny sukces osiągnięty przez naszych zawodników.
Dla naszego multimedalisty Szymona Piątkowskiego, to kolejny medal dołożony do jego bardzo bogatej kolekcji i pokaznie swoim przeciwnikom, że Szymon jeszcze nie powiedział ostatniego słowa w swojej karierze zapaśniczej.
Natomiast dla Pawła Albinowskiego - to pierwszy medal z zawodów rangi Pucharu Polski w kategorii wiekowej seniorów, który po bardzo wyrównanym pojedynku uległ jedynie w finale na punkty 2 : 0 i 1 : 1 zawodnikowi gospodarzy turnieju Wojciechowi Sadowskiego z AKS Białogard, a w drodze do finału Paweł pokonał między innymi Łukasza Górala z klubu Górnik Łęczna, który w swoim bogatym dorobku posiada również medal Mistrzostw Europy Seniorów w zapasach w stylu wolnym.
Mariusz Zdanowski startując po raz drugi w kategorii wiekowej seniorów, przegrał dwie walki po bardzo wyrównanych pojedynkach i chyba tylko przez brak doświadczenia, nie rozstrzygnął ich na swoją korzyść.
Adrian Czernicki jest już coraz bliżej wygrywania ze swymi utytułowanymi i starszymi rywalami, Adrian wygrał jedną walkę przez położenie przeciwnika na łopatki i przegrał dwie walki na punkty.

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodników i ich trenerów Ryszarda Niedźwiedzkiego, Ryszarda Śliwińskiego, Krzysztofa Walencika oraz trenera prowadzącego kadetów, juniorów i seniorów - Artura Albinowskiego.

Podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING - sponsora sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.

{mbox:2010/pps_bialogard_2010_1.jpg|width=200|height=150||group=pps2010|thumb=2010/pps_bialogard_2010_1_mini.jpg|caption=PPS 2010 - dekoracja 66 kg|title=Puchar Polski Seniorów 2010 - dekoracja kategorii wagowej do 66 kg} {mbox:2010/pps_bialogard_2010_2.jpg|width=200|height=150||group=pps2010|thumb=2010/pps_bialogard_2010_2_mini.jpg|caption=PPS 2010 - dekoracja 84 kg|title=Puchar Polski Seniorów 2010 - dekoracja kategorii wagowej do 84 kg}

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.