• Utworzono:
  • Odsłony: 2268

I Puchar Polski Seniorów 2010

W dniach od 15 do 16 stycznia 2010 roku w Osielsku odbył się I Puchar Polski Seniorów w zapasach w stylu wolnym. Klub nasz na tych zawodach reprezentowało trzech juniorów Paweł Albiowski, Mariusz Zdanowski i Adrian Czernicki oraz jeden senior - Szymon Piątkowski.

    PUCHAR POLSKI SENIORÓW

  • Paweł Albinowski- V miejsce w kat. wagowej do 66 kg
  • Szymon Piątkowski - V miejsce w kat. wagowej do 84 kg
  • Mariusz Zdanowski - IX miejsce w kat. wagowej do 84 kg
  • Adrian Czernicki - V miejsce w kat. wagowej do 120 kg

Pierwszy tegoroczny start naszych zawodników, mimo nie wywalczenia miejsc medalowych, należy uznać za dobry prognostyk na nadchodzący rok.
Mariusz Zdanowski startując po raz pierwszy w kategorii wiekowej seniorów, wygrał jedną i przegrał dwie walki po bardzo wyrównanych pojedynkach, w tym jedną ze swym starszym kolegą klubowym - Szymonem Piątkowski, który wywalczonym piątym miejscem pokazał, iż nadal należy do człówki zawodników kategorii wagowej do 84 kilogramów.
Adrian Czernicki stawia już coraz mocniejszy opór swym utytułowanym i starszym przeciwnikom (Adrian był jedymym juniorem w swej kategorii wagowej).
Paweł Albinowski uległ jedynie po bardzo zaciętych i wyrównanych pojedynkach dwóm aktualnie najlepszym seniorom w swej kategorii wagowej - Adomowi Blokowi i Wojciechowi Sadowskiemu, wygrał zaś po trzy rundowym pojedynku z Arkadiuszem Bohm, głównym rywalem Pawła w tym roku o prymat w kategorii wiekowej juniorów.

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodników i ich trenerów Ryszarda Niedźwiedzkiego, Ryszarda Śliwińskiego, Krzysztofa Walencika oraz trenera prowadzącego kadetów, juniorów i seniorów - Artura Albinowskiego.

Podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING - sponsora sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.