• Utworzono:
  • Odsłony: 2724

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski - Krotoszyn 2009

W dniach od 23 do 24 października 2009 roku w Krotoszynie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w zapasach w stylu wolnym. Klub nasz na tych zawodach reprezentował Adam Niedźwiedzki i Artur Szymczyk, a ich start zaowocował wywalczeniem tytułu Wicemistrza Polski przez Artura w kategorii wagowej do 120 kg.

    MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA POLSKI

  • Adam Niedźwiedzki - XVI miejsce w kat. wagowej do 84 kg
  • Artur Szymczyk - II miejsce w kat. wagowej do 120 kg
Artur Szymczyk na podium.
Artur Szymczyk na podium kategorii wagowej do 120 kilogramów.

Zdobyciem ósmego w tym roku medalu z zawodów rangi Mistrzostw Polski, zakończył się udział zawodników Mazowsza w rozegranych na matach Krotoszyna Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w zapasach w stylu wolnym. Do tegorocznej kolekcji medali, dołożył swój medal Artur Szymczyk, autor jednej z większych niespodzianek krotoszyńskich zmagań. Artur będąc jeszcze do końca roku juniorem, wystartował na mistrzostwach w starszej grupie wiekowej i udanie rywalizował z nawet o trzy lata starszymi zawodnikami.
Ale największą niespodziankę sprawił tym, że w walce ćwierćfinałowej pokonał chyba najbardziej utytułowanego zawodnika mistrzostw - Marcina Olejniczaka z klubu Sobieski Poznań, aktualnego Mistrza Polski Seniorów i Młodzieżowców w zapasach w stylu klasycznym. Pierwszą rundę ich walki, Artur wygrał na punkty 4 : 1 po wykonaniu pięknego rzutu suplesowego, a w drugiej po ataku do nóg i przejściu do klucza tureckiego położył swojego przeciwnika na łopatki.
Jednak w walce finałowej w spotkaniu z Dariuszem Filipczakiem - aktualnym wicemistrzem Polski Seniorów w zapasach w stylu wolnym, zawodnikiem miejscowego klubu sportowego Ceramik Krotoszyn, po bardzo wyrównanym pojedynku, Artur musiał uznać wyższość swojego przeciwnika. Choć nasz zawodnik był dwa razy blisko położenia swojego przeciwnika na łopatki, raz po pięknym rzucie przez bark w pierwszej rundzie i drugi po kontrze w drugiej rundzie.
Mimo tej przegranej walki, Artur wywalczając tytuł Młodzieżowego Wicemistrza Polski w zapasach w stylu wolnym, osiągnął największy sukces w swej dotychczasowej karierze sportowej.

Mniej udany start zanotował drugi nasz zawodnik Adam Niedźwiedzki, który po losowaniu od razu w pierwszych dwóch rundach walk trafił na aktualnych medalistów Mistrzostw Polski Seniorów i mimo bardzo ambitnej postawy, po wyrównanych walkach, uległ swym przeciwnikom i odpadł z dalszej rywalizacji.

Serdeczne gratulacje dla zawodników i ich trenerów.

Podziękowania dla firm GREINER PACKAGING i JOEL AC/DC - sponsorów sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.