• Utworzono:
 • Odsłony: 3025

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików - Koronowo 2009

Dnia 10 października 2009 roku w Koronowie przeprowadzono Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w zapasach w stylu wolnym. W zawodach tych wzięło udział trzynastu naszych zawodników, a start ich zaowocował zdobyciem dwóch złotych, trzech srebrnych i trzech brązowych medali.

  Miejsca wywalczone przez zawodników Mazowsza:

 • Dominik Lubelski - III miejsce w kat. wagowej do 35 kg
 • Piotr Jabłoński - II miejsce w kat. wagowej do 38 kg
 • Patryk Pająk - III miejsce w kat. wagowej do 38 kg
 • Łukasz Bloch - II miejsce w kat. wagowej do 42 kg
 • Kamil Makowiecki - III miejsce w kat. wagowej do 42 kg
 • Łukasz Jagodziński - V miejsce w kat. wagowej do 42 kg
 • Karol Plackowski - XI miejsce w kat. wagowej do 42 kg
 • Albert Kamiński - XV miejsce w kat. wagowej do 42 kg
 • Michał Szymański - I miejsce w kat. wagowej do 47 kg
 • Kamil Rybicki - I miejsce w kat. wagowej do 53 kg
 • Daniel Czajewski - V miejsce w kat. wagowej do 59 kg
 • Damian Sawicki - II miejsce w kat. wagowej do 85 kg
 • Dominik Sobczak - V miejsce w kat. wagowej do 85 kg

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików - Koronowo 2009

W klasyfikacji drużynowej nasi młodzicy uplasowali się na pierwszej pozycji, gromadząc dwa razy więcj punktów od następnej drużyny. Tak udany start na najważniejszych w roku zawodach w kategorii wiekowej młodzików (w młodzikach nie rozgrywane są Mistrzostwa Polski), świadczy, iż w Teresinie wyrastają nowi przyszli mistrzowie w zapasach.

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodników i ich trenerów Ryszarda Niedźwiedzkiego, Ryszarda Śliwińskiego, Krzysztofa Radkowskiego, Jacka Szymańskiego, Krzysztofa Walencika i Artura Albinowskiego. Szczególnie duże brawa należą się Michałowi Szymańskiemu i Kamilowi Rybickiemu, którzy wygrali Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików zarówno w stylu wolnym, jak i w stylu klasycznym, a dopiero pierwszy rok startują w grupie wiekowej młodzików.

Podziękowania dla firm GREINER PACKAGING i JOEL AC/DC - sponsorów sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.