• Utworzono:
 • Odsłony: 5897

IV Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy o Puchar Mazowsza

W dniach od 3 do 5 kwietnia 2009 roku w Teresinie odbył się IV Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy o Puchar Mazowsza młodzików w zapasach w stylu wolnym. W turnieju udział wzięło 159 młodych zawodników z 20 klubów zapaśniczych, w tym 66 zawodników z poza granic naszego kraju - Ukrainy, Litwy, Łotwy, Rosji, Niemiec i USA.

Dawid Wasilewski na najwyższym stopniu podium kategorii wagowej do 85 kg.

Zorganizowany po raz czwarty wspólnymi siłami przez LKS Mazowsze TeresinULKS Ryś Kampinos turniej z roku na rok staje się jednym z najlepszych turniejów międzynarodowych dla młodzików w zapasach w stylu wolnym nie tylko w Polsce, ale i w Europie. W zawodach wzięły udział drużyny z Ukrainy i Litwy, Łotwy, Rosji, Niemiec i USA, oprócz nich w zawodach wzięli udział zawodnicy z czternastu polskich klubów zapaśniczych. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym. Wszystkie ekipy zagraniczne i krajowe były bardzo zadowolone z udziału w turnieju i zapowiedziały swe przybycie na kolejny turniej o Puchar Mazowsza w przyszłym roku. Rozgrywane zawodów w pięknie przystrojonej sali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Teresinie, otwarcie zawodów okraszone bardzo ładnymi występami artystycznymi, atrakcyjne nagrody dla sześciu najlepszych zawodników każdej kategorii wagowej, upominki dla każdego uczestnika turnieju, odgrywanie hymnów narodowych dla zzwycięzców i wysoki poziom samej rywalizacji sportowej - to wszystko zbudowało atmosferę zawodów najwyższej rangi.

Z startujących w turnieju zawodników naszego klubu, najlepiej wypadł Dawid Wasilewski, który wygrał rywalizację w kategorii wagowej do 85 kilogramów i został również wybrany najlepszym zawodnikiem całego turnieju. Na podium udało się jeszcze stanąć trzem innym naszym zawodnikom: Konrad Króliczak - 3 miejsce w wadze od 35 kilogramów, Patryk Szymański - 2 miejsce w wadze do 85 kg oraz Kamil Pałyska - 3 miejsce w wadze do 100 kg.

  Wynik naszych zawodników:

 • Wysocki Damian - 5 miejsce w kat. wagowej do 32 kg
 • Lubelski Dominik - 7 miejsce w kat. wagowej do 32 kg
 • Króliczak Konrad - 3 miejsce w kat. wagowej do 35 kg
 • Chwesiuk Zbigniew - 13 miejsce w kat. wagowej do 38 kg
 • Jagodziński Łukasz - 16 miejsce w kat. wagowej do 38 kg
 • Szymański Michał - 8 miejsce w kat. wagowej do 42 kg
 • Bloch Łukasz - 20 miejsce w kat. wagowej do 42 kg
 • Guzik Maciej - 24 miejsce w kat. wagowej do 42 kg
 • Plackowski Karol - 24 miejsce w kat. wagowej do 42 kg
 • Włodarski Michał - 17 miejsce w kat. wagowej do 47 kg
 • Mechocki Rafał - 5 miejsce w kat. wagowej do 53 kg
 • Bloch Kacper - 9 miejsce w kat. wagowej do 53 kg
 • Rybicki Kamil - 12 miejsce w kat. wagowej do 53 kg
 • Kowalski Patryk - 19 miejsce w kat. wagowej do 53 kg
 • Komorowski Szymon - 12 miejsce w kat. wagowej do 59 kg
 • Czajewski Daniel - 18 miejsce w kat. wagowej do 59 kg
 • Rywacki Mateusz - 7 miejsce w kat. wagowej do 66 kg
 • Jędrzejewski Mariusz - 10 miejsce w kat. wagowej do 66 kg
 • Sawicki Damian - 12 miejsce w kat. wagowej do 73 kg
 • Wasilewski Dawid - 1 miejsce w kat. wagowej do 85 kg
 • Szymański Patryk - 2 miejsce w kat. wagowej do 85 kg
 • Fijołek Bartłomiej - 5 miejsce w kat. wagowej do 85 kg
 • Pałyska Kamil - 3 miejsce w kat. wagowej do 100 kg
 • Mechecki Dawid - 5 miejsce w kat. wagowej do 100 kg

W punktacji drużynowej zawodnicy wspólnej drużyny Kampinosu i Teresina zajęli IV miejsce. Rywalizację drużynową wygrali zawodnicy z USA, wyprzedzając drużynę Ukrainy i Rosji.

Serdeczne gratulacje dla naszych młodych zapaśników i ich trenerów.

Podziękowania dla wszystkich instytucji, urzędów, sponsorów i osób, dzięki którym udało się zorganizować IV Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy o Puchar Mazowsza Młodzików w zapasach w stylu wolnym.

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.