• Utworzono:
  • Odsłony: 2096

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów - brąz Rafała

Rafał Mechocki
W dniach od 13 do 14 marca 2008 roku w Kraśniku odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów w zapasach w stylu wolnym. Klub nasz na tych zawodach reprezentowało czterech zawodników, a ich start uwieńczony został zdobyciem brązowego medalu przez Rafała Mechockiego w wadze do 50 kilogramów.
    MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI KADETÓW

  • Rafał Mechocki - III miejsce w kat. wagowej do 50 kg
  • Rafał Paliński - XIII miejsce w kat. wagowej do 63 kg
  • Mariusz Zdanowski - X miejsce w kat. wagowej do 76 kg (wycofany z powodu kontuzji)
  • Dawid Mechecki - V miejsce w kat. wagowej do 100 kg

Rafał Mechocki - uczeń drugiej klasy Gimnazjum Publicznego w Teresinie na matach Kraśnika zdobył swój pierwszy medal z imprezy rangi mistrzostw Polski, osiągając tym samym swój największy dotychczasowy sukces sportowy. Sukces Rafała jest tym większy, iż medal ten zdobył będąc najmłodszym rocznikiem w grupie wiekowej kadetów, w której startują zawodnicy od 15 do 17 lat - Rafał ma dopiero 15.

Rafał Mechocki tuż po dekoracji.
Rafał Mechocki tuż po dekoracji.

Dobrze zaprezentowali się też nasi pozostali zawodnicy. O krok od medalu był Dawid Mechecki, który w kategorii wagowej do 100 kilogramów zajął 5 miejsce, ulegając w finale o brązowy medal zawodnikowi z Węgier.

Rafał Paliński w wadze do 63 kilogramów tym razem nie miał szczęścia w losowaniu i już w pierwszych dwóch walkach spotkał się z faworytami swojej kategorii wagowej. Pomimo bardzo ambitnej postawy, musiał uznać wyższość swoich bardziej utytułowanych rywali.

Mariusz Zdanowski niedawny triumfator Pucharu Polski Kadetów w wadze do 69 kilogramów, startujący tym razem w wyższej kategorii wagowej do 76 kilogramów, miał jeszcze większego pecha od Rafała, już w pierwszej walce odnowiła mu się kontuzja stawu skokowego i wycofał się z dalszego udziału w turnieju.

Serdeczne gratulacje dla Rafała i jego trenerów. Pozostałym zaś zawodnikom należy życzyć by z następnych zawodów wracali również z medalami, a Mariuszowi szybkiego powrotu do zdrowia i pełni sportowej formy.

Podziękowania dla firm GREINER PACKAGINGJOEL AC/DC - sponsorów sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.

Ale i tak warto żyć...

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.