• Utworzono:
  • Odsłony: 3374

Mistrzostwa Polski Seniorek - brązowy medal Justyny Barciak

Justyna Barciak
W dniach od 12 do 13 października 2007 roku w Zgierzu odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorek w zapasach kobiet. Startująca w tych zawodach Justyna Barciak wywalczyła brązowy medal w kategorii wagowej do 63 kilogramów.
    MISTRZOSTWA POLSKI SENIOREK

  • Justyna Barciak - III miejsce w kat. wagowej do 63 kg

W przeciągu dwóch tygodni Justyna Barciak zdobyła dwa medale z zawodów rangi mistrzostw Polski (dwa tygodnie temu zdobyła brązowy medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski) i powiększyła swój dorobek z zawodów tej rangi do ośmiu medali.
Na matach Zgierza podobnie jak przed dwoma tygodniami Justyna uległa jedynie Annie Zwirydowskiej z klubu ZTA Zgierz, zawodniczce gospodarzy - wielokrotnej medalistce Mistrzostw Świata i Europy. Justyna przegrała po bardzo wyrównanym pojedynku i sama była bardzo blisko odniesienia zwycięstwa. W pierwszej rundzie przegrała na punkty 3 : 2, tracąc decydujący punkt praktycznie równo z końcem regulaminowego czasu trwania rundy. Druga runda w regulaminowym czasie zakończyła się bez punktowym remisem i niestety nasza zawodniczka straciła punkt z tak zwanej przymusowej klamry (po losowaniu przez sędziego, wygrywająca losowanie zawodniczka chwyta swą przeciwniczkę za nogę - praktycznie jak rzut karny w piłce nożnej).
Pozostałe wszystkie swoje walki nasza zawodniczka wygrywała przez położenie swych przeciwniczek na łopatki i to już w pierwszych rundach.
Na pięknie zorganizowanych zawodach, okraszonych koncertem zespołu Lombart, Justyna pokazała, że powoli swe kłopoty z kontuzajmi ma za sobą i szybko wraca do mistrzowskiej formy.

Pozostaje tylko złożyć serdeczne gratulacje Justynie i życzyć przed wszystkim dużo zdrowia, bo z nim jest w stanie wygrywać ze wszystkimi przeciwniczkami w kraju i na świecie.

Podium kategorii wagowej do 63 kg.
Podium kategorii wagowej do 63 kilogramów.
Od lewej strony kolejną stoją:
Ewelina Głogowska, Anna Zwirydowska, Jakub Filipowicz (trener złotej medalistki),
Justyna BarciakPaulina Czerska.

Podziękowania dla firm GREINER PACKAGINGJOEL AC/DC - sponsorów sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.

Przyjaciele pomagają i nie oczekują nic w zamian, bo są przyjaciółmi i wysatrcza im, że pomogli przyjacielowi.

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.