• Utworzono:
  • Odsłony: 8640

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów - srebro Pawła

W dniach od 9 do 10 marca 2007 roku w Stargardzie Szczecińskim odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów w zapasach w stylu wolnym. Klub nasz na tych zawodach reprezentowało czterech zawodników, a ich start zaowocował wywalczeniem tytułu Międzynarodowego Wicemistrza Polski Kadetów przez Pawła Albinowskiego w kategorii wagowej do 63 kilogramów.

    MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI KADETÓW

  • Mateusz Smoliński - V miejsce w kat. wagowej do 42 kg
  • Paweł Albinowski - II miejsce w kat. wagowej do 63 kg
  • Hubert Wysocki - XIII miejsce w kat. wagowej do 63 kg
  • Adrian Czernicki - V miejsce w kat. wagowej do 100 kg

Paweł Albinowski - uczeń trzeciej klasy Gimnazjum w Teresinie musi uznać start na matach Stargardu Szczecińskiego za bardzo udany, wywalczył srebrny medal w najliczniej obsadzonej kategorii wagowej do 63 kilogramów i osiągnął tym samym swój największy sukces w swej dotychczasowej karierze sportowej.
W drodze do finału pokonał kolejno: Eryka Kłosa z klubu Feniks Stargard Szczeciński, Wiatczesława SugakoRosjiMariusza Sajdaka z klubu Orzeł Namysłów.
W walce finałowej Paweł spotkał się z o rok od siebie starszym, kolejnym zawodnikiem z Rosji - Andrejem Czaruckim. Po niezwykle wyrównanym i stojącym na bardzo wysokim poziomie pojedynku, niestety nasz zawodnik musiał uznać wyższość swego rywala, choć głównie z przyczyn, iż tego dnia szczęście dopisało jego przeciwnikowi. Pierwsza runda zakończyła się wynikiem 0 : 0, a losowanie o prawo zapinania klamry wygrał zawodnik rosyjski i wykorzystał ten zapaśniczy rzut karny, zdobywając zwycięski punkt. W drugiej rundzie, praktycznie równo z sygnałem kończącym rundę, a wręcz chwile po nim, obaj zawodnicy wypadli głowami za pole walki, a z wiadomych tylko sobie przyczyn, sędziowie tej walki przyznali zwycięski punkt zawodnikowi z Rosji. Mimo przegranej Paweł bardzo udanie zaprezentował się w walce finałowej, podejmując jako jedyny na tych zawodach tak wyrównany pojedynek z Andrejem Czaruckim.

Paweł Albinowski tuż po dekoracji.
Paweł Albinowski tuż po dekoracji.

Udanie na tych zawodach zaprezentowali się również nasi pozostali zawodnicy, którym zabrakło bardzo niewiele by również stać się medalistami Stargardzkich mistrzostw.

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodników.

Podziękowania dla firm GREINER PACKAGINGJOEL AC/DC - sponsorów sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.

Fajnie jest czasami coś wygrać.

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.