• Utworzono:
 • Odsłony: 2197

Drużywnowe Wojewódzkie Mistrzostwa Polski Juniorów

W dniach od 20 do 22 października 2006 roku w Białogardzie odbyły się Drużywnowe Wojewódzkie Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym.

W reprezentacji województwa mazowieckiego na te zwody znaleźli się następujący zawodnicy:

 • Adam Sitarski - kat. wagowa do 55 kg /LKS Mazowsze Teresin/
 • Grzegorz Pyzel - kat. wagowa do 60 kg /WKS Gwardia Warszawa/
 • Maciej Grabowski - kat. wagowa do 66 kg /WKS Gwardia Warszawa/
 • Paweł Albinowski - kat. wagowa do 66 kg /LKS Mazowsze Teresin/
 • Kamil Kamiński - kat. wagowa do 84 kg /LKS Mazowsze Teresin/
 • Artur Szymczyk - kat. wagowa do 96 kg /LKS Mazowsze Teresin/
 • Reprezentacja naszego województwa zajęła XI miejsce na dwanaście startujących drużyn, mimo to start naszych zawodników należy ocenić bardzo pozytywnie. Walczyli bardzo dzielnie, często z o wiele starszymi i cięższymi rywalami, mimo to wygrywali większość swych walk. Jednak w tak zdekompletowanym z powodu kontuzji składzie nie mogła osiągnąć lepszego rezultatu. Na dziewięć wag, a zarazem walk w każdym meczu, my mieliśmy tylko 6 zawodników i zaczynaliśmy każdy mecz od wyniku 3 : 0 dla przeciwników. Mając dodatkowo w wadze do 74 kilogramów, któregoś z bardzo młodych zawodników zważonych w wadze do 66 kilogramów, również Artur Szymczyk został zmuszony do zważenia się i walczenia w wyższej kategorii wagowej do 96 kilogramów - by nasza drużyna mogła w ogóle uczestniczyć w mistrzostwach. Mimo to nasi zawodnicy walczyli bardzo dobrze i pokazali, że w przyszłym roku nasza młoda drużyna składająca się w większości jeszcze z kadetów, będzie groźnym rywalem dla każdego.

  Grtaulacje dla wszystkich zawodników i ich trenrów.

  Zwycięstwa nie przychodzą łatwo - ale trzeba do nich dążyć - nie zopominając o przegranych.

  Dane kontaktowe

  Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
  96-515 Teresin,
  Aleja XX-lecia 32
  46 86 13 732
  604 226 839
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.