• Utworzono:
 • Odsłony: 6170

Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS i Szkół

W dniach 07 - 09 kwietnia 2006 roku w Pyrzycach odbyły się Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS i Szkół w zapasach styl wolny kadetów i juniorów. Start naszych zawodników zaowocował zdobyciem trzech medali: złotego Pawła Albinowskiego, srebrnego Artura Szymczyka i brązowego Rafała Pachniaka.

  Miejsca Naszych zawodników:

  KADECI:

 • Hubert Wysocki - V miejsce w kat. wagowej do 58 kg
 • Arkadiusz Znajdek - XI miejsce w kat. wagowej do 58 kg
 • Krzysztof Woźniak - XII miejsce w kat. wagowej do 58 kg /ULKS Ryś Kampinos/
 • Paweł Albinowski - I miejsce w kat. wagowej do 63 kg
 • Marcin Ciurzyński - VII miejsce w kat. wagowej do 63 kg /ULKS Ryś Kampinos/
 • Artur Szymczyk - II miejsce w kat. wagowej do 85 kg


 • JUNIORZY:

 • Adam Niedźwiedzki - VIII miejsce w kat. wagowej do 66 kg
 • Łukasz Znajdek - XXI miejsce w kat. wagowej do 76 kg
 • Rafał Pachniak - III miejsce w kat. wagowej do 84 kg

Paweł Albinowski - uczeń Gimnazjum Publicznego w Teresinie na matach Pyrzyc osiągnął swój największy sukces w dotychczasowej karierze sportowej.
Wygrał tego dnia pięć kolejnych walk.
W walce finałowej pokonał o dwa lata starszego Michała Wesołowskiego z klubu Orzeł Namysłów, któremu uległ w tym roku na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Kadetów. Finał miał niezwykle dramatyczny przebieg. Pierwszą rundę wygrał Michał 1 : 0, w drugiej prowadził na punkty 2 : 0 jeszcze na 20 sekund przed zakończeniem rundy, ale Paweł wykonał udany atak do nóg oceniony przez sędziów na 3 punkty i wygrał tą rundę 3 : 2. Jeszcze bardziej dramatyczny przebieg miała trzecia runda. Na minutę przed końcem rundy przy bez punktowym remisie w skutek zderzenia głowami Pawłowi pęk na prawie długości 2 cm łuk brwiowi prawego oka. Mimo bardzo poważnej kontuzji ambitny zawodnik podjął się kontynuować walkę. Po doraźnym zatamowaniu silnego krwawienia przez lekarza zawodów, Paweł stanął znowu do walki. Na 3 sekundy przed zakończeniem decydującej rundy skontrował rzutem biodrowym atakującego jego nogi przeciwnika i spowodował tym samym wyjście swego przeciwnika po za pole walki, zdobywając tym samym zwycięski punkt i mógł za chwilę cieszyć się ze swego pierwszego tytułu Mistrza Polski.


Paweł Albinowski na najwyższym stopniu podium!

Artur Szymczyk - uczeń Zespołu Szkół im. Kardynała Tysiąclecia w Teresinie - Międzynarodowy Mistrz Polski Kadetów tym razem musiał uznać wyższość swego głównego krajowego rywala - Radosława Barana z klubu Ceramik Krotoszyn, któremu po bardzo wyrównanej walce uległ 2 : 1 w rundach. Mają więc oni aktualnie remisowy stosunek tegorocznych walk, a o tym kto ewentualnie będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy Kadetów - zadecyduje zbliżająca się Olimpiada Młodzieży.

Rafał Pachniak - student Szkoły Wyższej Warszawskiej podobnie jak przed rokiem wywalczył brązowy medal. Przegrał tego dnia tylko z Wojciechem Grzesieckim z klubu Tęcz Środa Wielkopolska. Rafałowi w tej walce po prostu zabrakło trochę szczęścia, wygrał 3 : 0 pierwszą rundę, a dwie następne przy bez punktowych remisach przegrał, gdyż to jego przeciwnik wygrywał losowanie prawa zapinania uchwytu nogi.

Pozostali nasi zawodnicy na tych zawodach też zaprezentowli się bardzo dobrze, a klub nasz zajął 8 miejsce w klasyfikacji drużynowej na 31 startujących klubów, a Gimnazjum Publiczne w Teresinie uplasowało się na 15 miejscu wśród 90 sklasyfikowanych szkół.
W zawodach z powodu kontuzji nie wzięli udziału nasi dwaj najlepsi juniorzy: Kamil KamińskiAdam Sitarski.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich zawodników i ich trenerów.

Podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING - sponsora sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.