• Utworzono:
  • Odsłony: 8001

Uniwersjada 2005 Izmir - srebrny medal Justyny Barciak!

Uniwersjada Izmir 2005 - zapasy
W dniu 15 sierpnia 2005 roku podczas XXIII Letniej Uniwersjady - IZMIR 2005 (Turcja) zawodniczka naszego klubu Justyna Barciak zdobyła srebrny medal w zapasach kobiet w kategorii wagowej do 59 kilogramów.
    XXIII LETNIA UNIWERSJADA - IZMIR 2005

  • Justyna Barciak - II miejsce w kat. wagowej do 59 kg

XXIII Letnia Uniwersjada - Izmir 2005 to zawody, w których rywalizują najlepsi studenci sportowcy z całego świata. W tym roku do rywalizacji na Uniwersjadzie stanęło rekordowa liczba uczestników - ponad 9000 osób z 170 krajów. Wśród nich jest licząca blisko 160 osób reprezentacja polskich studentów sportowców, w skład której weszła zawodniczka naszego klubu Justyna Barciak.

Justyna Barciak - studentka pierwszego roku Wyższej Szkoły Kultury Fizycznej i Turystyki w Pruszkowie (absolwentka Zespołu Szkół im. Kardynała Tysiąclecia w Teresinie) osiągnęła na matach Izmiru największy sukces w swej dotychczasowej karierze sportowej. Jest to zarazem największy sukces w 40-letniej historii sekcji zapasów LKS Mazowsze Teresin, zdobyty przez zawodnika reprezentującego barwy naszego klubu i będącego wychowankiem naszego klubu.

By go osiągnąć Justyna pokonała w ćwierćfinale Koreankę Lee Yeon Mi i w półfinale Węgierkę Hajdu Aniko. Niestety w walce finałowej musiała uznać wyższość Japonki Shoda Ayako, zawodniczki bardzo doświadczonej i utytułowanej, mającej w swym dorobku między innymi trzy tytuły mistrzyni świata i będącą tegoroczną triumfatorką Pucharu Świata w kategorii wagowej do 59 kilogramów.

Kliknij by zobaczyć całe zdjęcie.
Podium kategorii wagowej do 59 kilogrmów.
Od lewej strony kolejną stoją: Justyna Barciak, Shoda Ayako (JPN),
Graham Breanne (CAN)Lee Yeon Mi (KOR).

Serdeczne gratulacje dla Justyny i życzenia powtórzenia, a nawet poprawienia osiągniętego wyniku za trzy lata w Pekinie - podczas kolejnych Igrzysk Olimpijskich.


Podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING - sponsora sekcji zapasów, Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin oraz firmy PRYMUS TRANSPORT MIĘDZYNARODOWY I SPEDYCJA - wspierającej przygotowania naszej zawodniczki.


Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.