• Utworzono:
  • Odsłony: 3042

Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów - srebro Justyny Barciak

Kliknij by zobaczyć całe zdjęcie.
W dniach od 13 do 15 maja 2005 roku w Łodzi odbyły się LVIII Mistrzostwa Polski Seniorów w zapasach w stylu wolnymXIII Mistrzostwa Polski Seniorek w zapasach kobiet. Klub nasz na tych zawodach reprezentowali: Adam Sitarski w kategorii wagowej do 55 kilogramów i Justyna Barciak w kategorii wagowej do 59 kilogramów. Start tej dwójki zaowocował zdobyciem przez Justynę Barciak srebrnego medalu i tytułu Wicemistrzyni Polski Seniorek w zapasach kobiet w kategorii wagowej do 59 kilogramów na 2005 rok.
    XIII MISTRZOSTWA POLSKI SENIOREK

  • Justyna Barciak - II miejsce w kat. wagowej do 59 kg
    LVIII MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW

  • Adam Sitarski - XI miejsce w kat. wagowej do 55 kg

Justyna Barciak - studentka pierwszego roku Wyższej Szkoły Kultury Fizycznej i Turystyki w Pruszkowie (absolwentka Zespołu Szkół im. Kardynała Tysiąclecia w Teresinie) osiągnęła na matach Łodzi największy sukces w swej dotychczasowej karierze sportowej.
By go osiągnąć pokonała ona następujące zawodniczki: Barbarę Jarząbek z klubu WLKS Siedlce - Iganie Nowe, Irenę FrasukiewiczHutnika PieńskAleksandrę WiterskąGranicy Gdańsk.
Niestety do zdobycia złotego medalu, stanęła już po raz kolejny na jej drodze Anna Zwirydowska z klubu ZTA Zgierz. Walka zawodniczek była niezwykle wyrównana i do końca nie wiadomo było kto ja zwycięży. Pierwszą rundę wygrała Ania 2 : 0, drugą rundę wygrała Justyna 4 : 0, decydującą rundę trzecią wygrała Ania 1 : 0. Justyna w sumie więc wygrała na punkty 4 : 3, ale przegrała walkę 1 : 2 w rundach, mogąc nawet położyć swoją przeciwniczkę w drugiej rundzie na plecy.
Cóż, zostaje tylko złożyć serdeczne gratulacje Justynie i jej przeciwniczce Annie Zwirydowskiej.
Justyna swą bardzo dobrą postawą zakwalifikowała się do szerokiego składu reprezentacji Polski na XXIII Letnią Uniwersajdę Izmir 2005, która odbędzie się w dniach 10-21 sierpnia 2005 roku w Turcji.

Kliknij by zobaczyć całe zdjęcie.
Podium kategorii wagowej do 59 kilogrmów.
Od lewej strony kolejną stoją: Justyna Barciak, Anna Zawirydowska,
Jakub Filipowicz (trener złotej medalistki) oraz
Barbara JarząbekAleksandra Witerska.

Adam Sitarski - uczeń Zespołu Szkół im. Kardynała Tysiąclecia w Teresinie jest dopiero pierwszy rok juniorem i zarazem seniorem, więc jego słabsza postawa jest w pełni uzasadniona w rywalizacji ze starszymi i w dodatku cięższymi rywalami (w juniorach Adam walczy w kategorii do 50 kg - a w seniorach nie ma już takiej kategorii wagowej).

W rywalizacji panów startowało jeszcze dwóch wychowanków naszego klubu, a reprezentujących aktualnie inne kluby:

Szymon Piątkowski - Budowlani Łódź (absolwent Zespołu Szkół im. Kardynała Tysiąclecia w Teresinie) trenujący na co dzień w Teresinie wywalczył brązowy medal w kategorii wagowej do 74 kilogramów,

Kamil Majkowski - AZS AWF Warszawa (absolwent Zespołu Szkół im. Kardynała Tysiąclecia w Teresinie) wywalczył srebrny medal w kategorii wagowej do 60 kilogramów.

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodniczek, zawodników i ich trenerów .

Podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING - sponsora sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.