• Utworzono:
 • Odsłony: 2620

XI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - brąz Karoliny

XI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - Lubelszczyzna 2005
W dniach od 28 kwietnia do 3 maja 2005 roku odbyły się finały XI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych - Lubelszczyzna 2005 - w zapasach w stylu wolnym kadetów i kadetek. Kadeci rywalizowali od 28 kwietnia do 1 maja w Włodawie, a kadetki od 1 do 3 maja w Kraśniku. W zawodach tych, będących zarazem Mistrzostwami Polski Juniorów i Juniorek Młodszych w zapasach w stylu wolnym udział wzięło sześcioro zawodniczek i zawodników naszego Klubu. Start naszych zawodniczek i zawodników zaowocował zdobyciem przez Karolinę Banaszek brązowego medalu w kategorii wagowej do 56 kilogramów.
  XI OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY - LUBELSZCZYZNA 2005 - KADETKI:

 • Karolina Banaszek - III miejsce w kat. wagowej do 56 kg
  XI OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY - LUBELSZCZYZNA 2005 - KADECI:

 • Roman Milczarek - XVI miejsce w kat. wagowej do 63 kg
 • Artur Szymczyk - XII miejsce w kat. wagowej do 76 kg
 • Kamil Kamiński - XIX miejsce w kat. wagowej do 76 kg
 • Krzysztof Męczkowski - XI miejsce w kat. wagowej do 100 kg /Ryś Kampinos/
 • Emil Kowalewski - XVII miejsce w kat. wagowej do 100 kg /Ryś Kampinos/

Karolina Banszek - uczennica Zespołu Szkół im. Kardynała Tysiąclecia w Teresinie, ubiegłoroczna Mistrzyni Polski Kadetek, tym razem musiała zadowolić się tylko brązowym medalem. Pierwszą walkę wygrała z Angeliką Maniowczak z klubu Sezan Podgrodzie przez położenie przeciwniczki na łopatki, drugą walkę wygrała na punkty z Dorotą Mondorowicz z klubu Agros Żary. Walkę półfinałową z Magdaleną Skrzypek z klubu Suples Kraśnik (również ubiegłoroczną Mistrzynią Polski Kadetek) przegrała na punkty 2 : 1 w rundach. Pierwszą rundę wygrała Karolina przy stanie punktowym 2 : 2, druga runda zakończyła się bez punktowym remisem, przymusową klamrę zapinała Karolina i nie udało się jej w regulaminowych trzydziestu sekundach zdobyć punktu technicznego i rundę wygrała Magda. Trzecią rundę przegrała Karolina 2 : 0. Kategorię wagową Karoliny ostatecznie wygrała Agata StrzelczykWarszawskiej Gwardii, która po wyrównanym pojedynku pokonała Magdalenę Skrzypek. Rok temu Karolina była lepsza od Agaty pokonując ją w walce półfinałowej, tym razem najlepszą zawodniczką bezapelacyjnie w kategorii do 56 kilogramów była Agata Strzelczyk. Cóż, taki jest sport.

Nasi kadeci choć było ich aż pięciu, wypadli zdecydowanie słabiej od Karoliny, choć walczyli bardzo ambitnie i przegrywali minimalnie swoje walki. Największym pechowcem z nich okazał się Kamil Kamiński (uczeń Zespołu Szkół im. Kardynała Tysiąclecia w Teresinie), uległ on na punkty 2 : 1 i 1 : 0 w swej pierwszej walce po bardzo wyrównanym i zaciętym pojedynku Robertowi Świerblewskiemu z klubu Gwiazda Bydgoszcz - faworytowi kategorii wagowej do 76 kilogramów. Gdy wydawało się, że Kamil awansuje do repasaży i zdobędzie brązowy medal, to najprawdopodobniej z winy sędziego głównego zawodów Robert Świerblewski nie stawił się do walki półfinałowej i marzenia Kamila o zdobyciu medalu prysnęły (Robert Świerblewski udał się na przerwę obiadową mając informacje, że jego walka półfinałowa odbędzie się w rundzie walk poobiednich).

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodniczek, zawodników i ich trenerów Ryszarda Niedźwiedzkiego, Ryszarda Śliwińskiego, Krzysztofa Radkowskiego, Jacka SzymańskiegoArtura Albinowskiego.

Podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING - sponsora sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.

Zwycięstwa nie przychodzą łatwo - ale trzeba do nich dążyć - nie zopominając o przegranych.

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.