• Utworzono:
 • Odsłony: 5717

XVIII Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w łucznictwie

W dniach od 8 do 9 marca 2008 roku w Zgierzu odbyły się XVIII Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w łucznictwie. Klub nasz na tych zawodach reprezentowała dziewięcio osobowa grupa zawodniczek i zawodników. A start drużyny w składzie: Michał Gawiński, Janusz Mierzejewski, Przemysław Piórkowski i Mateusz Sękulski - zaowocował zdobyciem brązowego medalu w strzelaniu zespołowym w łukach klasycznych juniorów młodszych. Wyniki indywidualne osiągnięte przez nasze zawodniczki i zawodników:

  Juniorki młodsze - łuki klasyczne

 • Justyna Rosa - XLI miejsce
 • Aleksandra Klata - LXVII miejsce
  Juniorzy młodsi - łuki klasyczne

 • Janusz Mierzejewski - XXI miejsce
 • Michał Gawiński - XXX miejsce
 • Przemysław Piórkowski - XLVIII miejsce
 • Arkadiusz Piórkowski - XLIX miejsce
 • Mateusz Sękulski - LXIV miejsce
 • Robert Światek - LXXVIII miejsce
 • Szymon Gawiński - LXXXVI miejsce
Wyniki strzelań zespołowych osiągnięte przez nasze drużyny:
  Juniorzy Młodsi - łuki klasyczne

 • Mazowsze Teresin I - III miejsce (Michał Gawiński, Janusz Mierzejewski, Przemysław PiórkowskiMateusz Sękulski)
 • Mazowsze Teresin II - XX miejsce (Arkadiusz Piórkowski, Robert ŚwiatekSzymon Gawiński)

Po raz kolejny po ubiegłorocznych sukcesach na Ogólnopolskiej Olimpadzie Młodzieży, nasi młodzi zawodnicy potwierdzili swoje już bardzo wysokie umiejętności i po raz kolejny staneli na podium. Zespół w skladzie Michał Gawiński, Janusz Mierzejewski, Przemysław Piórkowski i Mateusz Sękulski uległ jedynie w meczu półfinałowym drużynie Ludowego Klubu Sportowego Łucznik Żywiec - późniejszym Halowy Zespołowym Mistrzom Polski na 2008 rok.

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodniczek i zawodników oraz ich trenerki Katarzyny Klaty.

Podziękowania dla wszystkich osób i firm pomagających sekcji łucznictwa naszego klubu oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.

Czasem trzeba też zauważać innych, bo najłatwiej jest przyjąć pozycję pokrzywdzonego.

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.