• Utworzono:
 • Odsłony: 7088

Puchar Wójta Gminy Teresin - zwycięstwo Adama

W dniach od 17 do 18 lutego 2007 roku w hali Widowiskowo Sportowej Gminnego Ośrodka Sportowego w Teresinie odbyły się I Międzynarodowe Mistrzostwa Mazowsza w Łucznictwie o Puchar Wójta Gminy Teresin. Klub nasz na tych zawodach reprezentowała trzynasto osobowa grupa zawodniczek i zawodników. Indywidualnie najlepiej wypadł Adam Kwiek, który zwyciężył w łukach klasycznych w kategoriach wiekowej juniorów. W strzelaniach zespołowych najlepiej wypadł nasz zespół w łucznictwie bloczkowym, który w składzie: Ryszard Kowalski, Sławomir RadziszewskiJuliusz Boguta, zwyciężył swą rywalizację.

Komunikat końcowy I Międzynarodowych Mistrzostw Mazowsza. Wyniki indywidualne osiągnięte przez nasze zawodniczki i zawodników:

  Juniorki młodsze - łuki klasyczne

 • Justyna Rosa - IV miejsce
 • Aleksandra Klata - XVII miejsce
  Seniorzy - łuki klasyczne

 • Krystian Cuper - XVII miejsce
  Juniorzy - łuki klasyczne

 • Adam Kwiek - I miejsce
 • Sławomir Cuper - XVII miejsce
  Juniorzy młodsi - łuki klasyczne

 • Janusz Mierzejewski - XI miejsce
 • Przemysław Piórkowski - XII miejsce
 • Michał Gawiński - XV miejsce
 • Arkadiusz Piórkowski - XIX miejsce
 • Mateusz Sękulski - XX miejsce
  Seniorzy - łuki bloczkowe

 • Ryszard Kowalski - IV miejsce
 • Sławomir Radziszewski - V miejsce
 • Juliusz Boguta - VII miejsce
Wyniki strzelań zespołowych osiągnięte przez nasze drużyny:
  Kobiety - łuki klasyczne

 • Mazowsze Teresin - XI miejsce (Aleksandra Klata, Justyna RosaGabriela Dolota)
  Mężczyźni - łuki klasyczne

 • Mazowsze Teresin II - XIV miejsce (Przemysław Piórkowski, Janusz MierzejewskiMichał Gawiński)
 • Mazowsze Teresin I - XV miejsce (Adam Kwiek, Krystian CuperSławomir Cuper)
  Mężczyźni - łuki bloczkowe

 • Mazowsze Teresin - I miejsce (Ryszard Kowalski, Sławomir RadziszewskiJuliusz Boguta)

Zorganizowane po raz pierwszy zawody o Puchar Wójta Gminy Teresin - pana Marka Olechowskiego, które odbyły się w pięknej nowo wybudowanej hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Teresinie, okazały się bardzo dobrze zorganizowanymi zawodami i stojącymi na bardzo wysokim poziomie sportowym. Udział w nich wzięło blisko 130 zawodniczek i zawodników z łuczniczych klubów z kraju i zagranicy. Bardzo atrakcyjne nagrody, wspaniała oprawa zawodów i liczna obsada, stworzyły razem wspaniałe zawody, na które w przyszłych latach przyjedzie jeszcze więcej uczestników z kraju i zagranicy.

Adam Kwiek - uczeń drugiej klasy Zespołu Szkół im. Kardynała Tysiąclecia w Teresinie w swojej rodzinnej miejscowości osiągnął największy sukces w swej dotychczasowej karierze sportowej. W bardzo silnie obsadzonej konkurencji juniorów w łukach klasycznych okazał się osobą o żelaznych nerwach i zdecydowanie wygrał wszystkie swoje pojedynki pucharowe.

Adam Kwiek podczas dekoracji.
Adam Kwiek podczas dekoracji.

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodniczek i zawodników oraz ich trenerki Katarzyny Klaty.

Podziękowania dla wszystkich osób i firm pomagających w organizacji zawodów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.

Zwycięstwa nie przychodzą łatwo - ale trzeba do nich dążyć - nie zopominając o przegranych.

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.