• Utworzono:
  • Odsłony: 2617

Mistrzostwa Polski Młodzieżowców - VI miejsce Łukasza Chojnackiego

W dniach 26-28.09.2003 roku odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzieżowców w zapasach w stylu wolnym. Zawody przeprowadzono na obiektach Hotelowo-Sportowych "Rokita" w Brzegu Dolnym. Barwy naszego Klubu na tych mistrzostwach reprezentował Łukasz Chojnacki.

Łukasz Chojnacki w kategorii wagowej do 66 kilogramów uplasował się na VI miejscu. Łukasz wygrał najpierw zdecydowanie swoje walki eliminacyjne i dopiero w półfinale uległ Leśniewskiemu Ryszardowi z klubu Włókniarz Łódź. W walce o brązowy medal, po bardzo wyrównanej walce uległ minimalnie na punkty 4 : 5 Michałowi Maciejczakowi z klubu Platan Borkowice. W walce tej naszemu zawodnikowi zabrakło przede wszystkim tak zwanej rutyny - prowadząc 4 : 0, nie potrafił utrzymać korzystnego dla siebie wyniku. Mimo tej przegranej ze startu Łukasza można być zadowolonym, a jego postawę jako zawodnika można stawiać za wzór dla wielu młodych ludzi. Godzi on prace zawodową w systemie 3 zmianowym z treningami zapaśniczymi, oraz treningami i rozgrywanymi meczami w drużynie piłkarskiej Utrata Pawłowice, której jest jednym z podstawowych graczy. Trzeba też dodać, że to VI miejsce, to największy sukces Łukasza w jego karierze zapaśniczej. Tym bardziej pozostaje mi tylko pogratulować Łukaszowi i życzyć dalszych sukcesów, oraz wytrwałości w dalszym treningu i dążeniu do podnoszenia swoich umiejętności.

W zawodach tych startowało jeszcze trzech wychowanków naszego Klubu - reprezentujących aktualnie barwy Włókniarza ŁódźAZS-AWF Warszawa:

• Szymon Piątkowski Włókniarz Łódź w kategorii wagowej do 74 kg zajął III miejsce,
  • Kamil Majkowski AZS-AWF Warszawa w kategorii wagowej do 60 kg zajął III miejsce,
  • Maciej Starus AZS-AWF Warszawa w kategorii wagowej do 74 kg zajął VII miejsce.

• Dwaj ostatni zawodnicy czasowo, to jest na okres studiów w Akademii Wychowania Fizycznego - reprezentują jej barwy.
    Serdeczne gratulacje dla wyżej wymienionych zawodników.

Zwycięstwa nie przychodzą łatwo - ale zawsze cieszą.