• Utworzono:
  • Odsłony: 2584

Mistrzostwa Polski Juniorów - VI miejsce Krzysztofa Chojnackiego

W dniach 12-14.09.2003 roku odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym. Zawody przeprowadzono w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zgierzu. Barwy naszego Klubu na tych mistrzostwach reprezentował Krzysztof Chojnacki.

Krzysztof Chojnacki w kategorii wagowej do 60 kilogramów uplasował się na VI miejscu. Sobota mimo, iz był to 13 dzień miesiąca okazała się bardzo szczęśliwa dla Krzysztofa, który zdecydowanie wygrał wszystkie swoje walki.Nie zawsze trzynastego ma się pecha.
Niestety niedziela okazała się mniej szczęśliwa Nie zawsze się wygrywa.. Najpierw w walce półfinałowej Krzysztof uległ Dawidowi Defort z klubu Orzeł Namysłów, a w walce finałowej o brązowy medal przegrał z Adamem Sobierajem z klubu Megavolt Koszalin. Ostatecznie Krzysztof został sklasyfikowany na VI miejscu, gdyż przegrany w drugim pojedynku o brązowy medal, dotarł do finału z grupy B (repasaży) i zgromadził w całym turnieju więcej punktów, z uwagi na udział w większej ilości stoczonych walk.
Podsumowując można uznać start Krzysztofa za bardzo udany, ale zawsze pozostaje pewien niedosyt, mimo iż przegrał z aktualnymi reprezentantami Polski - nie byli oni poza jego zasięgiem. W porównaniu do poprzednich dwóch lat można powiedzieć, że Krzysio powoli przypomina sobie, iż jest bardzo dobrym zawodnikiem, który zdobywał już wicemistrzostwo Polski kadetów w 2000 roku. Pozostaje mi pogratulować Krzysztofowi i życzyć dalszych sukcesów, oraz wytrwałości w dalszym treningu i dążeniu do podnoszenia swoich umiejętności.

Zwycięstwa nie przychodzą łatwo - ale zawsze cieszą.