Logo
  • Utworzono:
  • Odsłony: 6422

Puchar Polski Kadetów 2011 - wygrana Mateusza

W dniach od 11 do 13 marca 2011 roku w Krasnymstawie odbył się Puchar Polski Kadetów w zapasach w stylu wolnym. Na matach Krasnegostawu wystartowało 10 naszych zawodników, a start ich zaowocował zdobyciem 3 medali - jednego złotego, dwóch brązowych. Złoty medal wywalczył Mateusz Rywacki w kategorii wagowej do 76 kilogramów, brązowe medale wywalczyli Łukasz Bloch  w wadze do 50 kilogramów i Kamil Pałyska w wadze do 100 kilogramów.

• Kamil Pałyska - III miejsce w kat. wagowej do 100 kg
Zawodnicy Mazowsza Teresin:  Puchar Polski Kadetów - Krasnystaw 2011Zawodnicy Mazowsza Teresin: Puchar Polski Kadetów - Krasnystaw 2011

W Pucharze Polski Kadetów, który był zarazem pierwszą eliminacją do zawodów finałowych Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - Podlaskie 2011, udział wzięło 239 zawodników z 56 polskich klubów zapaśniczych. I w tak licznym gronie zdecydowanie dobrze zaprezentowali się młodzi zapaśnicy z Teresina. Zdobyli trzy medale i wywalczyli  5 lokat zapewniających udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. W klasyfikacji drużynowej Mazowsze Teresin zostało sklasyfikowane na czwartym miejscu.
Indywidualnie najlepiej zaprezentował się Mateusz Rywacki, który wygrał kategorię wagową do 76 kilogramów i stał się poważnym kandydatem do reprezentacji na tegoroczne Mistrzostwa Europy Kadetów, które odbędą się na początku sierpnia w Warszawie.
Dobrze zaprezentował się Kamil Pałyska i Łukasz Bloch, którzy tylko po jednym razie, schodzili z maty pokonani i wywalczyli brązowe medale w swoich kategoriach wagowych.
Również pozostali nasi zawodnicy dobrze walczyli na tych zawodach, Kamil Makowiecki i Michał Szymański zajęli miejsca premiowane awansem do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Pozostałym naszym zawodnikom zabrakło jeszcze trochę umiejętności i musieli w kilku walkach uznać wyższość sowich rywali.

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodników i ich trenerów Ryszarda Niedźwiedzkiego, Ryszarda Śliwińskiego, Krzysztofa Walencika oraz trenera prowadzącego kadetów, juniorów i seniorów - Artura Albinowskiego.

Podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING, POLSKIE MŁYNY JOEL AC/DC - sponsorów sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.