• Utworzono:
  • Odsłony: 7596

Mistrzostwa Europy Kadetek - VII miejsce Karoliny Banszek

W dniach od 29 lipca do 1 sierpnia 2004 roku w pięknej nadmorskiej miejscowości Albenie (Bułgaria) odbyły się Mistrzostwa Europy Kadetek w zapasach kobiet. W zawodach tych w kategorii wagowej do 52 kilogramów Polskę reprezentowała zawodniczka Naszego Klubu - Karolina Banaszek

Karolina Banaszek w pierwszej walce uległa w dogrywce na punkty 1 : 3 zawodniczce z Francji (debiutancka walka na ME, całą walkę Karolina była stroną atakującą, jednak nie umiała potwierdzić swojej przewagi zdobyczami punktowymi). W drugiej walce pokonała również po dogrywce zawodniczkę z Finlandii 4 : 1. Karolina w następnej walce pokonała na punkty 3 : 1 zawodniczkę z Szwajcarii, walkę tą sędziował na macie arbiter z Finlandii i robił wszystko by nasza zawodniczka nie położyła swej przeciwniczki na łopatki, dosłownie podnosił Szwajcarkę z pleców. Dobrze wiedział co robił, zawodniczka Finlandii w następnej walce położyła na łopatki zawodniczkę z Francji i to ona awansowała do półfinału. Gdyby Karolina wygrała przed czasem z Szwajcarką - to ona, a nie Finka awansowała by do półfinału. Finka następnie wygrała walkę półfinałową z zawodniczką gospodarzy i uległa dopiero na punkty 0 : 3 w finale reprezentantce Szwecji. Karolinie pozostał jedynie na pocieszenie fakt, że pokonała wicemistrzynie Europy w swej kategorii wagowej i ogromny niedosyt i znak zapytania - gdyby nie pierwsza walka... A tak pozostało 7 miejsce na 17 startujących zawodniczek.

Serdeczne gratulacje dla Naszej sympatycznej zawodniczki i jej trenerów.

Serdeczne podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING - sponsora sekcji zapasów i klubu, dzięki pomocy którego Nasza zawodniczka mogła tak dobrze przygotować się do tegorocznych startów.