Logo
  • Utworzono:
  • Odsłony: 3282

Mistrzostwa Europy U15 - brązowy medal Bartka

W dniach 27-30 maja 2021 roku w stolicy Bułgarii odbyły się Mistrzostwa Europy U15 w zapasach - Sofia 2021. W reprezentacji Polski  na ta imprezę znalazła się dwójka  reprezentantów naszego klubu - Karolina Zień i Bartłomiej Nowakowski. Start ich zaowocował wywalczaniem brązowego medalu przez Bartłomieja Nowakowskiego w kategorii wagowej do 62 kg.

Mistrzostwa Europy U15 - Sofia 2021
Trener Artur Albinowski i Bartłomiej Nowakowski

Bartłomiej Nowakowski na matach Sofii osiągnął swój największy sukces sportowy w dotychczasowej karierze sportowej i to podwójny. Osiągnął swój najlepszy wynik sportowy i  równocześnie wywalczył pierwszy historyczny medal dla Polski na zawodach rangi Mistrzostw Europy U15 w zapasach w stylu wolnym.

Bartłomiej Nowakowski na trzecim stopniu podium kategorii wagowej do 62 kg

Mniej udany występ w Sofii odnotowała nasza debiutantka na imprezie rangi Mistrzostw Europy Karolina Zień. W swym pierwszym pojedynku uległa reprezentantce Turcji i odpadła z dalszej rywalizacji. Ostatecznie został sklasyfikowana na XIII miejscu na 19 startujących zawodniczek w kategorii wagowej do 46 kilogramów.

Serdeczne gratulacje dla naszych reprezentantów i ich trenerów Ryszarda Niedźwiedzkiego, Ryszarda Śliwińskiego, Roberta Rybickiego oraz trenera prowadzącego kadetów, juniorów i seniorów - Artura Albinowskiego.

Podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING - sponsora sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.

Copyright © 2003-2018 LKS Mazowsze Teresin. Projekt: Artur Albinowski .