Logo
  • Utworzono:
  • Odsłony: 853

Puchar Polski Seniorów - Milicz 2021

W dniach 5-6 lutego w Miliczu odbył się Puchar Polski Seniorów w zapasach w stylu wolnym. W zawodach udział wzięło pięciu zawodników LKS Mazowsze Teresin, a start ich zakończył się zdobyciem dwóch medali. Kamil Rybicki zdobył Puchar Polski w kategorii wagowej do 74 kg, a Eduard Grigorev wywalczył brązowy medal w wadze do 65 kg.

Wojciech Wysocki zajął 8 miejsce w kategorii wagowej do 70 kg, Jakub Sieczka był 10 w wadze do 79 kg, a Patryk Ciurzyński 13 w kategorii do 74 kilogramów.

Kamil Rybicki na matach Milicza pokazał, że jest zdecydowanym liderem w naszym kraju w kategorii wagowej do 74 kilogramów. Kamil na razie jako jedyny z reprezentantów Polski w zapasach w stylu wolnym, wywalczył dla naszego kraju kwalifikację do udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Wygrywając teraz zmagania krajowe, zdecydowanie zbliżył się do wyjazdu do Tokio, by walczyć tam o medal olimpijski.
Wcześniej najprawdopodobniej zobaczymy go jeszcze na planowanych w kwietniu w Warszawie Mistrzostwach Europy Seniorów. Na Mistrzostwach Europy ma również startować nasz drugi reprezentant Eduard Grigorev, który w Miliczu przegrał tylko jeden pojedynek z utytułowanym reprezentantem Rumunii.

Puchar Polski Seniorów - Milicz 2021    Puchar Polski Seniorów - Milicz 2021

W klasyfikacji klubowej zawodnicy Mazowsza Teresin zajęli szóste miejsce miejsce 61 sklasyfikowanych klubów.

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodników i ich trenerów Ryszarda Niedźwiedzkiego, Ryszarda Śliwińskiego, Sławomira Rogozińskiego, Roberta Rybickiego oraz trenera prowadzącego kadetów, juniorów i seniorów - Artura Albinowskiego.

Podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING - sponsora sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.

Copyright © 2003-2018 LKS Mazowsze Teresin. Projekt: Artur Albinowski .