• Utworzono:
  • Odsłony: 2056

Mistrzostwa Polski Młodziczek 2016 - wygrana Julii Zawadzkiej

Julia ZawadzkaW dniach od 4 do 5 listopada 2016 roku w Siedlcach odbyły się Mistrzostwa Polski Młodziczek w zapasach kobiet. Klub nasz na tych zawodach reprezentowały dwie zawodniczki, a ich start przyniósł tytuł Mistrzyni Polski, zdobyty przez Julię Zawadzką w kategorii wagowej do 67 kilogramów.

MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZICZEK W ZAPASACH KOBIET

• Mróz Nina - VIII miejsce w kat. wagowej do 57 kg
  • Zawadzka Julia - I miejsce w kat. wagowej do 67 kg

Julia Zawadzka na matach Siedlec osiągnęła swój dotychczasowy największy sukces sportowy, wywalczyła po raz pierwszy medal z zawodów rangi krajowego czempionatu, a jej sukces jest tym większy, iż od razu jest to medal złoty. Julia zdecydowanie wygrała wszystkie walki i w pełni zasłużenie zdobyła tytuł Mistrzyni Polski Młodziczek w zapasach kobiet.

Mistrzostwa Polski Młodziczek w zapasach kobiet - Siedlce 2016
Julia Zawadzka i trener Ryszard Sliwiński na najwyższym stopniu podium.

Drugiej naszej zawodniczce nie udało się zdobyć medalu, ale start Niny Mróz można uznać za udany, wygrała ona dwie walki, ale w dwóch innych walkach musiała uznać wyższość swoich przeciwniczek.

Gratulacje dla naszych zawodniczek i ich trenerów Ryszarda Niedźwiedzkiego, Ryszarda Śliwińskiego i Artura Albinowskiego.

Podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING i BAKOMA - sponsorów sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.