• Utworzono:
  • Odsłony: 1653

Mistrzostwa Europy Kadetów - Sztokholm 2016

Hubert AntolakW dniach od 19 do 24 lipca 2016 roku w Sztokholmie (Szwecja) odbyły się Mistrzostwa Europy Kadetów w zapasach. W reprezentacji Polski na te zawody znalazło się trzech zawodników naszego klubu - Adrian Wagner, Hubert Antolak i Bartosz Staniaszek.

Najlepiej z trójki naszych reprezentantów wypadł Hubert Antolak, który zajął 13 miejsce na 27 startujących zawodników w kategorii wagowej do 76 kilogramów. Pokonał on na punkty zawodnika z Włoch, a w drugiej walce przegrał na punkty z zawodnikiem z Niemiec (późniejszemu zdobywcy brązowego medalu) i odpadł z dalszej rywalizacji.
Adrian Wagner w swej pierwszej walce, uległ zawodnikowi z Turcji (późniejszemu zdobywcy srebrnego medalu), w walce repasażowej przegrał z zawodnikiem z Ukrainy i odpadł z dalszej rywalizacji. Adrian został sklasyfikowany 26 miejscu w kategorii wagowej do 50 kilogramów.
Bartosz Staniaszek w swej pierwszej walce, uległ zawodnikowi z Bułgarii i odpadł z dalszej rywalizacji. Bartosz został sklasyfikowany 13 miejscu w kategorii wagowej do 100 kilogramów.
W swej pierwszej walce Kamil wygrał z zawodnikiem z Wielkiej Brytanii, w drugiej jednak musiał uznać wyższość zawodnika z Rosji i odpadł z dalszej rywalizacji.

Serdeczne gratulacje dla Huberta, Adriana i Bartosza  za ich ambitną postawę i pozostaje im życzyć na przyszłość, samych wygranych i wielu medali z Mistrzostwa Polski, Europy i Świata.

Podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING i BAKOMA - sponsorów sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.