• Utworzono:
  • Odsłony: 1451

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy - Wałbrzych 2015

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy - Wałbrzych 2015W dniach od 24 do 29 marca 2015 roku w Wałbrzychu odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w zapasach. W reprezentacji Polski na te zawody znalazł się zawodnik naszego klubu - Kamil Rybicki.

Kamil Rybicki po bardzo udanym początku tego roku, pomimo, że przez dwa lata będzie startował jeszcze w grupie wiekowej juniorów, został powołany do reprezentowania naszego kraju na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy, w których mogli brać udział zawodnicy do 23 lat.
W swej pierwszej walce, po bardzo wyrównanym pojedynku Kamil uległ na punkty cztery lata starszemu zawodnikowi z Armenii - aktualnemu Wicemistrzowi Europy Seniorów.

A w pojedynku repasażowym uległ 6 : 3 starszemu o 3 lata zawodnikowi z Węgier.

Ostatecznie Kamil został sklasyfikowany na 11 miejscu na 21 startujących zawodników w kategorii wagowej do 74 kilogramów w zapasach w stylu wolnym. Mimo przegranych walk, start Kamila pokazał, że w zawodniku tym drzemie ogromny potencjał i jest on w stanie podejmować walki o zwycięstwo z każdym przeciwnikiem.

Serdeczne gratulacje dla Kamila  za ambitną postawę i pozostaje mu życzyć na przyszłość, samych wygranych i wielu medali z Mistrzostwa Polski, Europy i Świata.

Podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING i BAKOMA - sponsorów sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.