• Utworzono:
  • Odsłony: 2901

Puchar Polski Seniorów 2015 - wygrana Kamila i brąz Pawła

Paweł Albinowski i Kamil RybickiW dniach od 20 do 21 lutego 2015 roku w Białogardzie odbył się Puchar Polski Seniorów w zapasach w stylu wolnym - VII Memoriał Marcina Jureckiego. Klub nasz na tych zawodach reprezentowało dziesięciu zawodników, a ich start zaowocował zdobyciem złotego medalu wywalczonego przez Kamila Rybickiego oraz brązowego wywalczonego przez Pawła Albinowskiego.

Kamil Rybicki na najwyższym stopniu podium

Ogromnym sukcesem zakończył się pierwszy tegoroczny start najstarszej grupy wiekowej sekcji zapaśniczej LKS Mazowsze Teresin. Na starcie Pucharu Polski stanęło 134 zawodników z 10 krajów, co uczyniło te zawody, najsilniej obsadzonymi w historii pucharowych zmagań seniorów.
Tym bardziej zaskoczyła wszystkich obserwatorów i znawców zapasów, wygrana Kamila Rybickiego startującego po raz drugi w kategorii wagowej do 74 kilogramów, a po raz pierwszy w tej wadze w rywalizacji seniorskiej. Była to ogromna pozytywna niespodzianka, a Kamil został nagrodzony pamiątkowym zegarkiem za największe odkrycie Białogardzkich zawodów, ufundowanym przez firmę Zoltan Sport. Kamil wygrał najpierw z dwoma zawodnikami z naszego kraju, następnie pokonał zawodnika z Finlandii, a w półfinale zdecydowanie wygrał ze Słowakiem. W walce o złoty medal wygrał z bardzo utytułowanym zawodnikiem z Łotwy (medalistą mistrzostw świata i europy), z którym wielokrotnie wcześniej przegrywał. Jest to pierwszy medal Kamila zdobyty w rywalizacji seniorskiej, co tym bardziej cieszy, bo jeszcze dwa lata będzie on startował w grupie wiekowej juniorów.
Jego starszy kolega klubowy Paweł Albinowski w bardzo silnie obsadzonej kategorii do 70 kilogramów, uległ jedynie po bardzo wyrównanej walce reprezentantowi Niemiec i ostatecznie wywalczył brązowy medal, po raz kolejny potwierdzając, że należy do ścisłej czołówki polskich zapaśników w swej kategorii wagowej.
Udanie w tak silnie obsadzonym turnieju zaprezentowali się również nasi pozostali zawodnicy, którzy w większości przypadków, minimalnie przegrywali swoje pojedynki z bardzo utytułowanymi rywalami.

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodników i ich trenerów Ryszarda Niedźwiedzkiego, Ryszarda Śliwińskiego, Krzysztofa Walencika, Sławomira Rogozińskiego, Jacka Szymańskiego, Roberta Rybickiego oraz trenera prowadzącego kadetów, juniorów i seniorów - Artura Albinowskiego.

Podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING i BAKOMA - sponsorów sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.