• Utworzono:
  • Odsłony: 1842

Mistrzostwa Świata Kadetów - Snina 2014

Mistrzostwa Świata Kadetów - Snina 2014 :: Karol TurczyńskiW dniach 15 - 20 lipca 2014 roku w miejscowości Snina w Słowacji odbyły się Mistrzostwa Świata Kadetów w zapasach. W reprezentacji Polski na te zawody w kategorii wagowej do 100 kilogramów w stylu wolnym znalazł się nasz najlepszy kadet - Karol Turczyński, który zajął 7 miejsce w swojej kategorii wagowej.

Karol Turczyński po udanym starcie w Mistrzostwach Europy, również start w Mistrzostwach Świata, może zaliczyć do udanych, wywalczył siódme miejsce na dwudziestu trzech startujących zawodników w kategorii wagowej do 100 kilogramów.
W pierwszej walce Karol pokonał 13:9 zawodnika z Grecji, w drugiej walce wygrał 12:0 z reprezentantem Węgier. W walce ćwierćfinałowej, uległ reprezentantowi Rosji, który w następnym pojedynku przegrał z zawodnikiem z Gruzji i tym samym pozbawił Karola szansy walczenia w repasażach.

Pozostaje życzyć Karolowi by w przyszłych latach zdobywał dla Polski i naszego klubu wiele medali, a stać na to, tego bardzo utalentowanego zawodnika.

Podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING i BAKOMA - sponsorów sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.