• Utworzono:
  • Odsłony: 4054

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2014 w zapasach w stylu wolnym - wygrana Konrada i Karola

XIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letniech - Dolny Śląsk 2014W dniach od 27 do 29 czerwca 2014 roku w Brzegu Dolnym odbyły się finałowe zawody XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach w stylu wolnym  - Dolny Śląsk 2014. W zawodach tych wzięło udział jedenastu naszych zawodników, a start ich zakończył się wywalczeniem dwóch złotych i trzech brązowych medali. Złote medale zdobyli Konrad Króliczak i Karol Turczyński, a brązowe medale zdobyli Adrian Wagner, Kamil Banaszek i Bartosz Staniaszek.

• Łukasz Mróz - VIII miejsce w kat. wagowej do 100 kg

Indywidualnie najlepiej z naszych zawodników zaprezentował się Karol Turczyński, który zdobył tytuł Mistrza Polski w wadze do 100 kilogramów, wygrywając wszystkie swoje przez przewagę techniczną, samemu nie tracąc, ani jednego punktu technicznego. Karol wreszcie do swych trzech tytułów Międzynarodowych Mistrzów Polski, dołożył tytuł z krajowego czempionatu. Bardzo udanie zaprezentował się również w wadze do 100 kilogramów Bartosz Staniaszek, który w swym pierwszym roku startów w grupie wiekowej zdobył brązowy medal. Podobnego wyczynu dokonał Adrian Wagner, który w wywalczył brązowy medal w kategorii wagowej do 42 kilogramów.

XX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach w stylu wolnym - Dolny Śląsk 2014
Karol Turczyński, Bartosz Staniaszek i trener Artur Albinowski na podium kategorii wagowej do 100 kg.

Swój największy sukces w dotychczasowej karierze sportowej, na matach Brzegu Dolnego, odniósł Konrad Króliczak, który w pięknym stylu zdobył tytuł Mistrza Polski w kategorii wagowej do 63 kilogramów. Ten niezwykle utalentowany zawodnik, po raz pierwszy wywalczył medal koloru złotego, z zawodów rangi Mistrzostw Polski.

Konrad Króliczak i trener Artur Albinowski na najwyższym stopniu podium kategorii wagowej do 63 kg.

W kategorii wagowej do 54 kilogramów brązowy medal wywalczył Kamil Banaszek. Jego start mógł być jeszcze lepszy, ale przez błędną decyzję sędziów, nie mógł on zdobyć medalu z cenniejszego kruszcu, na co było stać i na co zasłużył, ten bardzo pracowity i utalentowany zawodnik.

Kamil Banaszek na trzecim stopniu podium kategorii wagowej do 54 kg.

Dobrze na zawodach zaprezentowali się jeszcze Łukasz MrózPatryk Sieczka, którym niewiele zabrakło do wywalczenia pozycji medalowych. Nie co słabiej zaprezentowali się pozostali nasi zawodnicy, ale i oni dalej ciężko trenując, mają duże szanse już w przyszłym roku, pójść w ślady swych kolegów.
Dzięki dobrej postawie naszych zawodników, LKS Mazowsze Teresin zostało sklasyfikowane na drugiej pozycji w klasyfikacji klubowej, ulegając jednym punktem drużynie LKS Ceramik Krotoszyn.

Ryszard Niedźwiedzki - trener i prezes LKS Mazowsze Teresin
na drugim stopniu podium dekoracji drużynowej.

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodników, zawodniczek i ich trenerów Ryszarda Niedźwiedzkiego, Ryszarda Śliwińskiego, Krzysztofa Walencika, Sławomira Rogozińskiego, Jacka Szymańskiego, Roberta Rybickiego oraz trenera prowadzącego kadetów, juniorów i seniorów - Artura Albinowskiego.

Podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING i BAKOMA - sponsorów sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.

Zawodnicy i trenerzy LKS Mazowsze Teresin: Konrad Króliczak, Karol Turczyński, Kamil Banaszek,
Bartosz Staniaszek, Adrian Wagner, Kamil Rutkowski, Hubert Antolak, Sławomir Rogoziński,
Artur Albinowski, Ryszard Niedźwiedzki, Daniel Maciejewski, Kacper Kościan i Patryk Sieczka.