• Utworzono:
  • Odsłony: 4407

Mistrzostwa Polski Juniorek 2011 - srebrny medal Ani

Anna AlbinowskaW dniach od 1 do 2 kwietnia 2011 roku w Siedlcach  odbyły się  Mistrzostwa Polski Juniorek w zapasach kobiet. Klub nasz na tych zawodach reprezentowała nasza jedyna juniorka Anna Albinowska. Start Ani zaowocował wywalczeniem tytułu Wicemistrzyni Polski Juniorek w zapasach kobiet w kategorii wagowej do 48 kilogramów.

MISTRZOSTWA POLSKI JUNIOREK

• Anna Albinowska - II miejsce w kat. wagowej do 48 kg

Anna Albinowska na drugim stopniu podiumAnna Albinowska na drugim stopniu podium

Anna Albinowska na matach Siedlec osiągnęła swój największy sukces w dotychczasowej karierze sportowej. Wracająca do formy po doznanej w ubiegłym roku ciężkiej kontuzji stawu łokciowego, Ania wywalczyła srebrny medal w olimpijskiej kategorii wagowej do 48 kilogramów. W drodze do finału, pokonała w walce półfinałowej faworytkę zawodów Agnieszkę Rakoczy z klubu Zagłębie Wałbrzych - wielokrotną medalistkę Mistrzostw Polski i Europy. Niestety w walce finałowej uległa minimalnie na punkty jej koleżance klubowej Natalii Ochal.

Serdeczne gratulacje dla Ani i jej trenera, a zarazem ojca Artura Albinowskiego oraz wszystkich trenerów pomagających w przygotowaniach naszej zawodniczki.

Podziękowania dla firm GREINER PACKAGING, POLSKIE MŁYNY i JOEL AC/DC - sponsorów sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.