A+ A A-

I Puchar Polski Seniorów 2011 - srebro Pawła

 • Odsłony: 2003

W dniach od 21 do 22 stycznia 2011 roku w Osielsku odbył się I Puchar Polski Seniorów i Seniorek w zapasach w stylu wolnym. Klub nasz na tych zawodach reprezentowało czterech juniorów Rafał Paliński, Paweł Albinowski, Mariusz Zdanowski i Adrian Czernicki oraz jedna juniorka - Anna Albinowska. Start naszych zawodników zaowocował zdobyciem srebrnego medalu wywalczonego przez Pawła Albinowskiego i czterech piątych miejsc wywalczonych przez pozostałych naszych zawodników.

  Paweł Albinowski na drugim stopniu podiumPaweł Albinowski na drugim stopniu podiumPUCHAR POLSKI SENIOREK

 • Anna Albinowska- V miejsce w kat. wagowej do 48 kg


 • PUCHAR POLSKI SENIORÓW

 • Paweł Albinowski- II miejsce w kat. wagowej do 66 kg
 • Rafał Paliński - V miejsce w kat. wagowej do 66 kg
 • Mariusz Zdanowski - V miejsce w kat. wagowej do 84 kg
 • Adrian Czernicki - V miejsce w kat. wagowej do 120 kg

Pierwszy tegoroczny start naszych zawodników należy uznać za dobry prognostyk na nadchodzący rok, wszyscy oni są jeszcze juniorami, a mimo to uplasowali się w ścisłej czołówce w swoich kategoriach wagowych.
Anna Albinowska startując po raz pierwszy w kategorii wiekowej seniorek, uległa jedynie o wiele starszym i utytułowanym zawodniczkom oraz była jedyną juniorką, która znalazła się w pierwszej piątce kategorii wagowej do 48 kg, a w swoich trzech wygranych walkach pokonała dwie medalistki Mistrzostw Europy Kadetek.
Paweł Albinowski zdobył kolejny medal z zawodów seniorowskich, ale do osiągnięcia pełni szczęścia przeszkodziła mu kontuzja. Podczas wygranej walki półfinałowej z zawodnikiem Bułgarskim Paweł doznał złamania żebra i musiał wycofać się z walki finałowej.
Rafał Paliński
po raz pierwszy startował w kategorii wiekowej seniora i jego start należy ocenić jako bardzo udany, a to że nie zdobył medalu wniknęło z braku doświadczenia i przysłowiowego szczęścia zarówno w walce półfinałowej, jak i finałowej o trzecie miejsce.
Mariusz Zdanowski
wygrał dwie walki i dwie przegrał, ale oba przegrane pojedynki były niezwykle wyrównane i nie wiele brakowało by to Mariusz wywalczył medal.
Adrian Czernicki stawia już coraz mocniejszy opór swym utytułowanym i starszym przeciwnikom. Jest on już bardzo blisko zdobywania medali w zawodach seniorowskich.

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodników i ich trenerów Ryszarda Niedźwiedzkiego, Ryszarda Śliwińskiego, Krzysztofa Walencika oraz trenera prowadzącego kadetów, juniorów i seniorów - Artura Albinowskiego, a Pawłowi życzmy jak najszybszego powrotu do zdrowia.

Podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING - sponsora sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.

Z galerii

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy
Mazowsze Teresin

96-515 Teresin, Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732, 604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Statystyki strony

Użytkowników:
1
Artykułów:
496
Odsłon artykułów:
5957285

Satystki galerii zdjęć

 • Ilość zdjęć: 7372
 • Ilość albumów: 132
 • Odsłon zdjęć: 3368428

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem