A+ A A-

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików - Ryn 2010

 • Odsłony: 1961

Dnia 25 września 2010 roku w Rynie przeprowadzono Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w zapasach w stylu klasycznym. W zawodach tych wzięło udział dziesięciu naszych zawodników, a start ich zaowocował zdobyciem dwóch złotych medali wywalczonych przez Konrada Króliczaka i Michała Szymańskiego, srebrnego wywalczonego przez Kamila Rybickiego i dwóch brązowych wywalczonych przez Łukasza Blocha i Karola Turczyńskiego.

  Miejsca wywalczone przez zawodników Mazowsza:

 • Dominik Lubelski - X miejsce w kat. wagowej do 42 kg
 • Łukasz Jagodziński - V miejsce w kat. wagowej do 47 kg
 • Konrad Króliczak - I miejsce w kat. wagowej do 47 kg
 • Michał Szymański - I miejsce w kat. wagowej do 53 kg
 • Łukasz Bloch - III miejsce w kat. wagowej do 53 kg
 • Zbigniew Chwesiuk - XIV miejsce w kat. wagowej do 53 kg
 • Kamil Rybicki - II miejsce w kat. wagowej do 59 kg
 • Łukasz Rudnicki - XV miejsce w kat. wagowej do 66 kg
 • Karol Turczyński - III miejsce w kat. wagowej do 73 kg
 • Łukasz Mróz - V miejsce w kat. wagowej do 85 kg

W klasyfikacji drużynowej nasi młodzicy uplasowali się na drugiej pozycji, co jest dużym sukcesem, gdyż zawodnicy Mazowsza na co dzień startują i trenują tylko zapasy w stylu wolnym. Tak udany start na najważniejszych w roku zawodach w kategorii wiekowej młodzików (w młodzikach nie rozgrywane są Mistrzostwa Polski), był sporą niespodzianką dla większości obserwujących zawody trenerów innych klubów zapaśniczych. A w zawodach udział wzięło 151 zawodników z 24 klubów z województw warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, podlaskiego i mazowieckiego.
Indywidualnie należy jeszcze pochwalić postawę Łukasza Mroza, który walczył z ogromnym sercem do walki i tylko przez niezrozumiałe decyzje sędziów nie wywalczył medalu w kategorii wagowej do 85 kilogramów.

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodników i ich trenerów Ryszarda Niedźwiedzkiego, Ryszarda Śliwińskiego, Krzysztofa Radkowskiego, Jacka Szymańskiego, Krzysztofa Walencika, Sławomira Rogozińskiego i Artura Albinowskiego.

Podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING - sponsora sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.

Z galerii

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy
Mazowsze Teresin

96-515 Teresin, Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732, 604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Statystyki strony

Użytkowników:
1
Artykułów:
496
Odsłon artykułów:
5965757

Satystki galerii zdjęć

 • Ilość zdjęć: 7372
 • Ilość albumów: 132
 • Odsłon zdjęć: 3394542

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem