• Utworzono:
  • Odsłony: 2557

Mistrzostwa Europy Kadetów - Sarajewo 2010

W dniach od 2 do 8 sierpnia 2010 roku w odbyły się Mistrzostwa Europy Kadetów w zapasach - Sarejewo 2010. W reprezentacji Polski na te zawody w kategorii wagowej do 63 kilogramów w stylu wolnym znalazł się nasz najlepszy kadet - Rafał Paliński, który zajął 11 miejsce w swojej kategorii wagowej.

Rafał Paliński po raz pierwszy brał udział w Mistrzostwach Europy Kadetów i pokazał, swoim występem, iż w przyszłych latach można bardzo liczyć na jego występy. W pierwszej walce pokonał zawodnika z Izraela, w drugiej przegrał z zawodnikiem z Gruzji. Zawodnik z Gruzji prowadząc wysoko na punkty w walce półfinałowej przez chwile nieuwagi przegrał przez położenie na łopatki, tym samym Rafał odpadł z dalszej rywalizacji, a szkoda bo miał duże szanse powalczyć o medal.

Pozostaje życzyć Rafałowi by w przyszłych latach  dopisywało  mu więcej szczęścia i by zdobywał dla Polski i naszego klubu wiele medali, a stać na to, tego jeszcze bardzo młodego zawodnika.

Podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING - sponsora sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.