• Utworzono:
  • Odsłony: 2153

Mistrzostwa Europy Juniorów - Samokov 2010

W dniach 28 czerwca - 4 lipca 2010 roku w miejscowości Samokov w Bułgarii odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów w zapasach. W reprezentacji Polski na te zawody w kategorii wagowej do 66 kilogramów w stylu wolnym znalazł się nasz najlepszy junior - Paweł Albinowski, który zajął 15 miejsce w swojej kategorii wagowej.

Paweł Albinowski po raz pierwszy brał udział w Mistrzostwach Europy Juniorów i to było główną przyczyną, że zjadła go trema i zawalczył trochę poniżej swych możliwości. W swej jedynej walce uległ po bardzo wyrównanej walce zawodnikowi z Armenii, a ten w następnej walce po klamrze w trzeciej rundzie przegrał z zawodnikiem z Azerbejdżanu i Paweł odpadł z dalszej rywalizacji.

Pozostaje życzyć Pawłowi by z wyciągnął wnioski z tego startu  i by w przyszłych latach zdobywał dla Polski i naszego klubu wiele medali, a stać na to, tego bardzo utalentowanego zawodnika.

Z powodu kontuzji stawu kolanowego w Mistrzostwach Europy nie wziął udziału nasz drugi zawodnik - Adrian Czernicki, któremu życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia.

Najlepiej z zawodników w stylu wolnym wypadł Robert Baran, który wywalczył brązowy medal w kategorii wagowej do 84 kilogramów.