• Utworzono:
  • Odsłony: 2297

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów 2010

W dniach od 28 do 29 maja 2010 roku w Kołobrzegu odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów w zapasach w stylu wolnym. Reprezentanci Mazowsza w tych zawodach wywalczyli 7 medali w tym dwa złote - Kamil Makowiecki w wadze do 42 kg i Dawid Wasilewski w wadze do 85 kg. W klasyfikacji klubowej zawodnicy Mazowsza zostali sklasyfikowani na pierwszym miejscu.

• Kamil Pałyska - 3 miejsce w kat. wagowej do 100 kg

Po raz trzeci w tym roku kadeci naszego kluby pokazali, że Mazowsze Teresin jest aktualnie najmocniejszym klubem w kategorii wiekowej kadetów w Polsce, po wygranym klubowo Pucharze Polski oraz Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, zdecydowanie również wygrali klasyfikację klubową Międzynarodowych Mistrzostw Polski. Był to zarazem rekordowy start w zawodach rangi Mistrzostw Polski, zdobyliśmy aż siedem medali - tego jeszcze nigdy wcześniej w 45-letniej historii klubu nie było.

Indywidualnie najlepiej wypadli Kamil Makowiecki i Dawid Wasilewski, którzy zdobyli swe pierwsze tytuły Mistrzów Polski, dla Kamila, był to zarazem pierwszy medal z mistrzostw w jego dorobku. Swe pierwsze medale z zawodów rangi Mistrzostw Polski zdobyli też: Patryk Pająk, Dawid Rywacki i Dawid Mechecki. Dla Kamila Pałyski, podobnie jak dla Dawida Wasilewskiego były to drugie medale, pierwsze zdobyli w tym roku podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbyła się w Teresinie. Również dla Rafała Mechockiego był to drugi medal, pierwszy zdobył rok temu, również na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Kadetów.

Z powodu drobnej kontuzji w zawodach nie startował nasz aktualnie najlepszy kadet - Rafał Paliński.

Serdeczne gratulacje dla zawodników i ich trenerów Ryszarda Niedźwiedzkiego, Ryszarda Śliwińskiego, Krzysztofa WalencikaArtura Albinowskiego

Podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING - sponsora sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.