A+ A A-

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów 2010

 • Odsłony: 4570

W dniach od 23 do 24 kwietnia 2010 roku w Dzierżoniowie odbyły się  Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym. Klub nasz na tych zawodach reprezentowało siedmiu zawodników. A start ich zaowocował wywalczeniem trzech medali i drugiego miejsc w klasyfikacji drużynowej.  Paweł Albinowski i Adrian Czernicki zdobyli złote medale, a Patryk Skoczylas zdobył medal brązowy.

  MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW

 • Paweł Albinowski - I miejsce w kat. wagowej do 66 kg
 • Mateusz Wójcik - XV miejsce w kat. wagowej do 66 kg
 • Hubert Wysocki - IX miejsce w kat. wagowej do 74 kg
 • Mariusz Zdanowski - V miejsce w kat. wagowej do 84 kg
 • Patryk Skoczylas - III miejsce w kat. wagowej do 96 kg
 • Adrian Czernicki - I miejsce w kat. wagowej do 120 kg
 • Dawid Mechecki - V miejsce w kat. wagowej do 120 kg

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów 2010
Artur Albinowski, Paweł Albinowski Patryk Skoczylas i Adrian Czernicki.

Paweł Albinowski do swej bogatej kolekcji medali dołożył kolejny już w medal z zawodów rangi Mistrzostw Polski, zdobywając zarazem pierwszy swój tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski Juniorów. Wygrał rywalizację w najliczniej obsadzonej kategorii wagowej do 66 kilogramów i został wybrany najlepszych zawodnikiem Dzierżoniowskich Mistrzostw.

Adrian Czernicki zdobył na matach Dzierżoniowa swój pierwszy medal z zawodów rangi Mistrzostw Polski, a cieszy on tym bardziej, że to od razu medal z najcenniejszego kruszcu i zarazem tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski Juniorów na rok 2010 w kategorii wagowej do 120 kilogramów.

Również swój pierwszy medal z zawodów rangi Mistrzostw Polski zdobył Patryk Skoczylas, który wywalczył brązowy medal w kategorii wagowej do 96 kilogramów.

Niestety pozostałym naszym zawodnikom jeszcze zabrakło czasami trochę umiejętności, a czasami trochę szczęścia by wrócić z tych zawodów z medalami. Ale dzięki ich ambitnej i dobrej postawie Mazowsze Teresin uplasowało się na drugiej pozycji w końcowej klasyfikacji klubowej.

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów 2010 Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów 2010 Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów 2010 Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów 2010

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodników i ich trenerów Ryszarda Niedźwiedzkiego, Ryszarda Śliwińskiego, Krzysztofa Walencika i Artura Albinowskiego.

Podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING - sponsora sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.

Z galerii

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy
Mazowsze Teresin

96-515 Teresin, Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732, 604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Statystyki strony

Użytkowników:
1
Artykułów:
496
Odsłon artykułów:
5965757

Satystki galerii zdjęć

 • Ilość zdjęć: 7372
 • Ilość albumów: 132
 • Odsłon zdjęć: 3394542

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem