• Utworzono:
  • Odsłony: 2467

Mistrzostwa Polski Juniorek - duży sukces Justyny i Agnieszki

Na rozegranych w dniach 04-06.04.2003 roku w Raciborzu Mistrzostwach Polski Juniorek w zapasach kobiet duży sukces odniosły zawodniczki naszego Klubu. Justyna Barciak w kategorii wagowej do 59 kilogramów wywalczyła tytuł wicemistrzowski, a w kategorii do 63 kilogramów Agnieszka Koźbiał zdobyła brązowy medal.

Justyna Barciak w swojej kategorii wagowej uległa jedynie w walce finałowej Arlecie Wałkuskiej - zawodniczce gospodarzy mistrzostw, która jest aktualnie również jedną z najlepszych zawodniczek spośród seniorek w tej wadze.

Agnieszka Koźbiał uległa w swej pierwszej walce Czerskiej Paulinie z klubu Agros Żary, ale następne pojedynki, włącznie z walka o brązowy medal, rozstrzygnęła na swoją korzyść, wygrywając je zdecydowanie przed końcem czasu walk - poprzez położenie przeciwniczek na łopatki.

Wyniki wyżej wymienionych zawodniczek, są to jak do tej pory największe sukcesy odniesione przez kobiety w historii LKS Mazowsze Teresin.

Na rozgrywanych w tym samym czasie i miejscu Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Kadetek w zapasach kobiet, zawodniczka naszego Klubu, Małgorzata Kołota w kategorii wagowej do 70 kilogramów zajęła VI miejsce, przegrywając bardzo pechowo na plecy walkę finałową o brązowy medal, przy swoim wysokim prowadzeniu na punkty. Mimo tego start Małgosi można uznać za bardzo udany, gdyż jest to tej młodej zawodniczki dotychczasowo największy sukces.

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodniczek i ich trenerów, oraz życzenia tylko już poprawiania osiągniętych wyników.