• Utworzono:
  • Odsłony: 1978

Puchar Polski Kadetek

W dniach od 27 do 28 lutego 2008 roku w Rudniku odbył się Puchar Polski Kadetek w zapasach kobiet. Klub nasz na tych zawodach reprezentowały Anna Albinowska i Ewelina Walędziak.

PUCHAR POLSKI KADETEK

• Anna Albinowska - V miejsce w kat. wagowej do 52 kg
  • Ewelina Walędziak- XIV miejsce w kat. wagowej do 60 kg

Anna Albinowska nasza już wielokrotna medalistka, startując w jednej z najliczniej obsadzonej kategorii wagowej do 52 kilogramów, tym razem wróciła bez medalu. Ania wygrała zdecydowanie cztery walki, niestety po niezwykle wyrównanych walkach, w których przez większość czasu miała przewagę, przegrała z Natalią Lubowską (która zajęła I miejsce) i Joanną Krasowską (aktualną Mistrzynią Polski).
Ewelina Walędziak walcząc bardzo ambitnie i z dużym sercem do walki, wygrała jeden i przegrała dwa swoje pojedynki.
Ania zajmując piąte miejsce wywalczyła sobie awans do finałów Mistrzostw Polski - Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - Świętokrzyskie 2009 oraz prawo udziału w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Kadetek. Ewelina o awans do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, będzie musiała walczyć na eliminacjach regionalnych.

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodniczek.

Podziękowania dla firm GREINER PACKAGINGJOEL AC/DC - sponsorów sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.